Svētdien Ogrē pieķerts šoferis vairāk nekā trīs promiļu reibumā

FOTO: Valsts policija

Šajā nedēļas nogalē likumsargi mājsēdes laikā ir fiksējuši vairākus iedzīvotājus, kuri ne tikai ir rupji pārkāpuši pārvietošanās ierobežojumus, bet turklāt arī sēdušies pie stūres alkohola reibumā, informē Valsts policijas (VP) sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Krista Andersone. 

Piektdienas vakarā ap pulksten 20.00 Ādažos Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki no operatīvā vadības biroja saņēma informāciju par kādu aizdomīgu automašīnu “Ford”. Pamanot konkrēto transportlīdzekli un to apturot, tika noskaidrots, ka pie stūres sēdusies 1986. gadā dzimusi sieviete, kuras uzvedība lika noprast, ka persona atrodas alkoholisko dzērienu reibumā. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpojamā gaisā, transportlīdzekļa vadītājai konstatētas 2,52 promiles. Saistībā ar to sākts administratīvā pārkāpuma process.

Savukārt veicot mājsēdes kontroli sestdien, 23.oktobrī, pulksten 00.57 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Tadaiķu pagastā pie pieturas stāvot automašīna “Audi”, kuras vadītāja dīvaini uzvedoties un, iespējams, viņai ir slikti ar veselību, vai arī atrodas alkohola reibumā.

Reaģējot uz saņemto informāciju, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur ārpus transportlīdzekļa sastapa sievieti un kādu jaunieti, kuri paskaidroja, ka Liepājā automašīnas “Audi” vadītāja viņus uzņēma transportlīdzeklī kā līdzbraucējus, jo viņi visi dzīvo Aizputē un atpazina viens otru. Likumsargi devās pie minētās automašīnas, kur atradās jauniete ar, kā noskaidrots, savu mammu. Abas sievietes mēģināja automašīnā paslēpties un izlikās guļam. Likumsargi, caur logu ieskatoties salonā, pamanīja, ka tajā atrodas tabakas tīšanas papīrīši.

Likumsargi centās personas sasaukt, kā arī klauvēja pie automašīnas loga, taču sieviete policistiem sacīja, lai “vācas prom”, kā arī lamāja necenzētiem vārdiem.

1

Sieviete arī neprata paskaidrot, kāpēc mājsēdes laikā neatradās savā dzīvesvietā. Likumsargiem radās aizdomas, ka sieviete atrodas narkotisko vielu iespaidā. Sievietei rokās bija šautriņa, ar kuru viņa piedraudēja mest, ja policisti mēģinās attaisīt automašīnas durvis.

Uz vairākkārtējām prasībām izkāpt no automašīnas personas nereaģēja, taču ar laiku māte kļuva agresīvāka un neadekvāta, nodarot sāpes savai meitai – to cieši satverot un nelaižot vaļā, kā rezultātā meita vēlējās izkļūt no automašīnas.

Ar papildspēku palīdzību izdevās personas dabūt ārā no automašīnas. Jāpiemin, ka persona arī saplēsa policistei formas tērpu. Tika noskaidrots, ka iepriekš sastaptā sieviete, kura izsauca policiju, ir automašīnā esošās sievietes māsa un visas personas, arī jaunieši, iespējams, atradās narkotisko vielu iespaidā. Tāpat automašīnā tika atrasta marihuāna.

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu, un uz aizdomu pamata par to, ka visas personas atradās narkotisko vielu iespaidā, viņas tika nogādātas medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Sievietei, kuras mašīnā atrada marihuānu, tika piespriests naudas sods par mājsēdes neievērošanu – 1500 eiro apmērā, kā arī par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu – 200 eiro naudas sods. Sievietes māsai par mājsēdes neievērošanu ir piespriests naudas sods – 1000 eiro. Abiem jauniešiem sākts administratīvā pārkāpuma process par mājsēdes neievērošanu un par atrašanos, iespējams, narkotisko vielu iespaidā.

Svētdien, veicot mājsēdes kontroli, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa darbinieki ap pulksten 20.30 Ogrē pamanīja kādu automašīnu “Ford”. Likumsargi vēlējās noskaidrot, kāds ir personas iemesls atrasties ārpus savas dzīvesvietas pēc pulksten 20.00. Sākot sarunas ar automašīnas vadītāju, likumsargiem uzreiz kļuva skaidrs, ka vadītājs ir alkoholisko dzērienu ietekmē.

Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpojamā gaisā, transportlīdzekļa vadītājam konstatēja 3,13 promiles.

1

Ņemot vērā, ka 1981. gadā dzimušais vīrietis nespēja pamatot iemeslu, kādēļ neatrodas savā dzīvesvietā, tika piespriests sods 600 eiro, tāpat pret viņu ir sākts administratīvā pārkāpuma process par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Līdz lēmuma pieņemšanai vīrietim stājas spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Jāpiemin, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piespriež naudas sodu — no divsimt četrdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Aizvadītajās trīs mājsēdes dienās kontroles laikā kopumā sākti 873 administratīvā pārkāpuma procesi, kopumā pārbaudītas 17 099 personas, tostarp 14 562 personas ar aizpildītiem apliecinājumiem. Kopumā trīs dienu laikā likumsargi devuši 1921 preventīvu norādījumu un konstatēti vēl vismaz 166 pārkāpumi, kuros vēl tikai lems par administratīvā procesa sākšanu.

Uz augšu
Back