Sniega krabju lieta: "North Star LTD" ierosināts tiesiskās aizsardzības process

TVNET/LETA
Sniega krabju lieta: "North Star LTD" ierosināts tiesiskās aizsardzības process
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Shutterstock

Tā dēvētajā sniega krabju lietā iesaistītajam zivsaimniecības uzņēmumam SIA "North Star LTD" ierosināts tiesiskās aizsardzības process (TAP), liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā lieta ierosināta 22.oktobrī.

Kā skaidroja tiesā, uzņēmuma TAP pasākumu plāna izstrādei un tā saskaņošanai noteikts termiņš līdz 22.decemembrim.

Jau ziņots, ka ka Norvēģijas varas iestādes 2017.gada janvāra sākumā arestēja Latvijas uzņēmumam "North Star LTD" piederošo zvejas kuģi "Senator", kas atbilstoši iepriekš noslēgtiem līgumiem zvejoja sniega krabjus Svalbāras (Špicbergenas) ūdeņos.

Norvēģija izvirzīja kuģa īpašniekam pretenzijas par zvejas noteikumu pārkāpumu, ko Latvijas kuģa īpašnieks neatzina, norādot, ka sniega krabju zveja Svalbāras ūdeņos notikusi atbilstoši 1920.gadā Parīzē noslēgtajam starptautiskajam līgumam, kas pieņemts pēc Eiropas Savienības (ES) regulas prasībām.

Pēc incidenta Latvijas Ārlietu ministrija iesniedza notu Norvēģijas vēstniecībai ar lūgumu atbrīvot kuģi, kā arī netraucēt zveju, kas notiek atbilstoši starptautiskai vienošanās. Tikmēr Norvēģijas vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens akcentēja, ka Norvēģijai ir iespēja licencēt sniega krabju zveju tās kontinentālajā šelfā, jo ES un Latvija šādas licences bez Norvēģijas zināšanas izsniegt nevar.

2019.gadā "North Star LTD" īpašniekam Pēterim Pildegovičam un "North Star LTD" nelabvēlīgu lēmumu pieņēma Norvēģijas Augstākā tiesa.

Tiesāšanās turpinās Starptautiskajā ieguldījumu strīdu izskatīšanas centrā Vašingtonā, kur sūdzību par Norvēģiju šķīrējtiesā iesniedza Pildegovičs un "North Star LTD".

Prasītājs norādījis, ka Norvēģija ar savu rīcību pārkāpusi Latvijas un Norvēģijas līgumu par savstarpējo ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību. "North Star LTD" no Norvēģijas pieprasa 388 miljonus eiro.

Savukārt laikraksts "Latvijas Avīze" pērn februārī ziņoja, ka ES Vispārējā tiesa noraidījusi Latvijas prasību attiecībā uz zvejas tiesību aizstāvību sniega krabju zvejas lietā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu