Pk, 2.12.2022.

Kā no jauna izgudrot velosipēdu?

TVNET Auto
Kā no jauna izgudrot velosipēdu?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Raidījums Ātruma cilts ir ne tikai raidījums par automašīnām un motocikliem, bet arī par trakiem izgudrojumiem. Šoreiz tā galvenais varonis ir unikāls, Latvijā radīts alumīnija braucamrīks – elektriskais velosipēds Big Bullet.

Big Bullet izgudrotājs Dins Danne velosipēdu rāmjus būvējis jau no sākumskolas laikiem un savulaik bijis pazīstams BMX braucējs. Tāpat Dins mācījies amatniecību un ir rotkalis, tāpēc viņa profesionālais kretīnisms dod izpratni, kā būvēt velosipēdu un kur jāatrodas katrai detaļai.

Darbu pie elektro velosipēda būves Dins sācis, atkopjoties no traumas, ar mērķi radīt lieliem vīriem ērtu BMX tipa braucamo. Rezultātā tapis unikāls, 30 kilogramus smags velosipēds ar alumīnija rāmi, kas iet gan ar elektrību, gan vajadzības gadījumā var mīties ar pedāļiem. Big Bullet ir roku darbs, bet šī velosipēda lielākais pluss ir ģeometrija.

Lai izmēģinātu, kā Big Bullet ripo trasē un vai tam der arī meža takas, Pauls Timrots dodas izbraukumā. Pauls novērtē, ka velo ir ērts un ripo kā trolejbuss, tomēr uzbraukšana kalnā izrādīsies neliels izaicinājums.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu