Par Tieslietu padomes locekli ievēlēta Līga Ašitoka

Vidzemes rajona tiesas (Cēsīs) tiesnese Līga Ašitoka tiesnešu zvēresta nodošanas Valsts prezidentam ceremonijas laikā Rīgas pilī. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Par Tieslietu padomes locekli no rajona tiesu tiesnešu vidus Tiesnešu oneklātienes konferencē ievēlēta Vidzemes rajona tiesas Cēsīs tiesnese Līga Ašitoka, informē Tieslietu padome.

Pirmajā vēlēšanu kārtā ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu neieguva neviena no trim kandidātēm uz šo amatu - Ašitoka, Adrija Buliņa un Ieva Čudina. Otrajā balsošanas kārtā tika balsots par divām kandidātē, kam bija lielākais balsu skaits. Par ievēlētu uzskatāms kandidāts, kurš saņēmis klātesošo tiesnešu balsu vairākumu.

Elektroniskajās vēlēšanās piedalījās 437 tiesneši.

Tieslietu padomes sastāvā ir septiņi vēlēti locekļi. Augstākās tiesas plēnuma ievēlēts tiesnesis un seši Tiesnešu konferences ievēlēti tiesneši - četri no rajona tiesu tiesnešu vidus, divi no apgabaltiesu tiesnešu vidus.

Tieslietu padomes loceklis no rajona tiesnešu vidus bija jāpārvēl, jo līdzšinējam loceklim Zigmundam Dunduram beidzās četru gadu pilnvaru termiņš.

Uz augšu
Back