Papule aicina ļaut pašvaldībām ar lielu skolēnu skaitu pašām lemt par mācību procesa organizēšanu

FOTO: EPA/Scanpix

Saeimas opozīcijas deputāte Evija Papule (R) aicina koalīciju atļaut pašvaldībām ar lielu skolēnu skaitu pašām izlemt par specifisku pieeju mācību procesa organizēšanā.

Politiķe šodien Saeimas plenārsēdē debatējot par Ministru kabineta 3.novembra rīkojumu, ar kuru grozīts 9.oktobra rīkojums "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", akcentēja, ka Rīgas pašvaldības pieņemtais lēmums no 15.novembra neatsākt mācības klātienē 7.-12.klasēm ir pareizs.

Viņasprāt, pašvaldība, kurā ir lielākais izglītības iestāžu skaits, var pieņemt atšķirīgu lēmumu. Papule arī norādīja, ka ir jāskatās uz izglītības nozari atbalstot mediķus.

Parlamentāriete aicināja koalīciju pieņemt lēmumu, ka tās pašvaldības, kurās ir ļoti liels skolēnu skaits, var izveidot specifisku pieeju ar specifiskiem nosacījumiem. Viņa mudināja koalīcijas kolēģus apdomāt šādu grozījumu ieviešanu, lai atbalstītu mediķus un darītu visu iespējamo, lai nepalielinātu stacionēto pacientu skaitu.

Papule vērtēja, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pieņemtais lēmums ir pragmātisks un pareizs, piebilstot, ka lielākā noslodze ārstniecības iestādēs ir tieši Rīgā.

"Rīgas lēmums ir pareizs un šoreiz izglītības un zinātnes ministrei būtu jāpiekāpjas," pauda deputāte.

Jau ziņots, ka no 15.novembra Rīgas pašvaldības skolās mācības klātienē neatsāksies 7.-12.klasēm, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītājs Māris Krastiņš.

Viņš informēja, ka nākamnedēļ klātienes mācības turpinās 1.-3.klašu skolēni un klātienes mācības atsāks arī 4.-6.klašu skolēni. Krastiņš atzina, ka diskusijās ar skolu direktoriem izskanēja, ka attālinātās mācības vajadzētu turpināt arī 4.-6.klašu skolēniem, bet šādu lēmumu neļaujot pieņemt valdības lēmumi.

Līdz ar to visi skolēni klātienes mācības Rīgas pašvaldības skolās atsāks no 22.novembra.

Vienlaikus lēmumu par attālinātajām mācībām nākamajā nedēļā ir pieņēmušas Ventspils un Liepājas pašvaldības. Reaģējot uz nelabvēlīgo epidemioloģisko situāciju Ventspilī, Ventspils Izglītības pārvalde saskaņojusi Ventspils vispārizglītojošo skolu 4. līdz 12. klasēm attālināto mācību norises pagarinājumu līdz 17.novembrim.

Savukārt Liepājā 7.-12.klašu skolēni mācības klātienē atsāks 22.novembrī. Šāds lēmums pašvaldībā pieņemts, ņemot vērā Ministru kabineta rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" grozījumus, kas paredz, ka no 15.novembra klātienē mācās 1.-12.klašu skolēni, vienlaicīgi izvērtējot saslimstības rādītājus Liepājā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir 1748, kas pārsniedz vidējo valsts kumulatīvo saslimstības rādītāju 1458,4. Izglītības pārvalde uzklausīja arī Liepājas vispārizglītojošo skolu direktoru izteikto nepieciešamību pielāgot mācību procesa norisi un organizāciju spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem epidemioloģiskās drošības aspektā.

To gan neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) mikroblogošanas vietnē "Twitter" komentēja, ka nav atbalstāma pašvaldību patvaļa pagarināt attālinātās mācības.

Viņa norādīja, ka pašlaik skaidro situāciju, jo oficiālu lēmumu IZM neesot vēl redzējuši. IZM neatbalsta un neatbalstīs šādu pašvaldības patvaļu spēkā esošo noteikumu interpretācijā.

"Bērniem jāmācās klātienē un, tikai objektīvi tās pamatojot, var būt pieļaujamas kādas izņēmuma atkāpes," uzsver izglītības ministre.

Šorīt Valsts kancelejas rīkotajā starpnozaru preses konferencē par drošības pasākumiem Latvijā no 15. novembra, uz aģentūras LETA jautājumu par to, cik pašvaldības ir pieņēmušas lēmumu attālinātās mācības pagarināt līdz 22.novembrim IZM Juridiskā un nekustamo īpašumu departamenta direktora vietniece Daiga Dambīte norādīja, ka pašlaik Izglītības kvalitātes dienests nav saņēmis pašvaldību pieņemtos lēmumus par attālināto mācību procesa īstenošanu no 15.novembra līdz 17. novembrim. "Šobrīd esam lasījuši publiskajā telpā izskanējušo informāciju," atbildēja ierēdne.

Uz augšu
Back