50 nelegālajiem imigrantiem izdevies ielauzties Polijā

Lietuviešu karavīrs pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas. Ilustratīvs attēls FOTO: AP/Scanpix

50 cilvēku lielai nelegālo imigrantu grupai sestdien izdevies no Baltkrievijas teritorijas ielauzties Polijā, ziņo poļu policija.

Tas noticis pie Dubičes Cerkevnes, un Polijas policija sestdien vēsta, ka 22 Irākas pilsoņi, kas bijuši šajā grupā, jau ir notverti.

Savukārt nelegālo imigrantu mēģinājums ielauzties Polijas teritorijā pie Klukovičes-Kolonija pilsētiņas bijis neveiksmīgs, lai gan viens poļu policists guvis ievainojumu, kad migranti sākuši policistus apmētāt ar akmeņiem.

Kopumā sestdien reģistrēti 223 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Polijas robežu, vēsta Robežsardze.

Tajā pašā laikā Polijas varasiestādes sestdien paziņojušas, ka aizturējušas četras personas, kas palīdzējušas nelegālajiem imigrantiem. Starp aizturētajiem ir divi Gruzijas pilsoņi, sīrietis un viens polis.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš pirmdienas notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Uz augšu
Back