"Prioritārs ieguldījums tautas drošībā." Polija sāks būvēt žogu uz robežas ar Baltkrieviju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Polish-Belarusian border
Polish-Belarusian border Foto: MINISTRY OF NATIONAL DEFENSE HANDOUT

Polija nākamajā mēnesī uzsāks žoga būvniecība uz robežas Baltkrieviju.

Polija plāno darbus pabeigt nākamā gada pirmajā pusē, pirmdien paziņojusi Iekšlietu ministrija.

"Uzdevums, kas mums jāveic, ir absolūti stratēģisks un prioritārs ieguldījums tautas un tās pilsoņu drošībā," paziņoja Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Kaminskis.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka līgumi tiks parakstīti līdz 15.decembrim un darbs pie žoga sāksies jau šomēnes, un celtnieki strādās 24 stundas dienā trīs maiņās.

Tiek lēsts, ka šis žogs izmaksās 353 miljonus eiro un stiepsies 180 kilometru garumā, nosedzot pusi no kopējā Polijas un Baltkrievijas robežas garuma.

Polijas parlaments deva "zaļo gaismu" žoga būvei pagājušajā mēnesī.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Tuvajiem Austrumiem.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Polija ir nosūtījusi uz robežu tūkstošiem karavīru un izsludinājusi ārkārtējo situāciju pierobežā, kā arī steigā būvē dzeloņstiepļu žogu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais