Ar kādiem auto agrāk glāba dzīvības?

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Jaunākajā Ātruma cilts sērijā Pauls Timrots dosies uz Rīgas Motormuzeju, lai izpētītu Latvijas ātro palīdzību vēsturi kopā ar pieredzes bagātiem operatīvo transporta līdzekļu vadītājiem.

Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks Agris Šmits uzskata, ka ātrās palīdzības ir laikmeta liecība, kas rāda, kā attīstījusies Latvijas medicīna. Pašlaik muzeja krājumos ir krievu, vācu un amerikāņu tehnikas vienības ar katrai lielvarai raksturīgajiem parametriem. Savulaik visu izšķīra mediķu zināšanas, bet tehnika palīdzēja uzturēt dzīvību un tikt līdz slimnīcai, tāpēc vecākie spēkrati atgādina ainas no filmas "Suņa sirds".

Leonīds Kučinskis, OMT autovadītājs, no pieredzes zina stāstīt, ka senie spēkrati grabēdami varēja attīstīt ātrumu līdz 80 kilometriem stundā. Ar tiem varēja izbraukt laukus un meža stigas, bet tāpat arī tie varēja salūzt uzreiz pēc izbraukšanas no rūpnīcas. Indulis Šīrants OMT sācis strādāt pēc 1990. gada un savulaik pats labojis savus braucamrīkus. Viņa pieredze liecina, ka "Latvija" busiņš labi turējies uz ceļa, tomēr ziemā nācies vadāt līdzi smilšu maisu smagumam un pašam izgatavot riteņu ķēdes.

Kā ātro palīdzību šoferi bez navigācijas atrada izsaukuma adresi un kad varēsim redzēt Latvijas operatīvo transporta līdzekļu izstādi, noskaidrosim jaunajā raidījuma sērijā.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Uz augšu
Back