NASA palaiž raķeti, lai mainītu asteroīda kursu

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: AP/Scanpix

ASV startējusi raķete ar pavadoni, ko plānots tīši ietriekt asteroīdā, lai mainītu tā kursu, pavēstīja ASV kosmosa aģentūra NASA, informējot par pirmās šādas misijas sākumu.

Īlona Maska uzņēmuma "SpaceX" raķete "Falcon 9" ar kosmosa aparātu startējusi no ASV Kalifornijas štata Vandenberga gaisa spēku bāzes kosmodroma plkst.22.21 pēc vietējā laika (trešdien plkst.8.21 pēc Latvijas laika).

"Asteroīd Dimorf! Mēs dodamies pie tevis," tviterī paziņoja NASA.

Kosmosa aparāts, kas atbilstoši NASA raksturojumam ir tirdzniecības automāta lielumā, ietrieksies asteroīdā nākamā gada oktobrī.

Dimorfa diametrs ir 160 metri, un tas atbilstoši NASA aplēsēm Zemei briesmas nerada. Misijas mērķis ir izmainīt asteroīda trajektoriju.

NASA cer, ka līdz ar šo misiju, kas izmaksās 330 miljonus dolāru (290 miljonus eiro), vairosies zināšanas par to, kā aizsargāt Zemi no asteroīdiem.

Zinātnieku rīcībā nav informācijas par asteroīdiem, kas šobrīd apdraudētu Zemi, tomēr mūsu planētas tuvumā ir identificēti aptuveni 27 000 asteroīdu. No tiem 10 000 diametrs ir lielāks par 140 metriem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais