Pavļuts: Latvijā ir ļoti labi speciālisti, lai atklātu jauno Dienvidāfrikas Covid-19 variantu

Veselības ministrs Daniels Pavļuts FOTO: Valsts kanceleja

"Uzmanīgi sekojam informācijai par jauno, potenciāli ļoti bīstamo vīrusa paveidu, kas konstatēts Dienvidāfrikas Republikā," piektdien savā tviterī raksta veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

"Mums Latvijā ir ļoti labi speciālisti un jaudas, lai to atklātu," apgalvo Pavļuts.

Viņš norāda, ka nepieciešamības gadījumā Latvija varētu pastiprināt ieceļošanas noteikumus. "Esam kontaktā ar Eiropas Savienību," tā ministrs. 

Reaģējot uz ziņu par Dienvidāfrikas Republikā konstatēto vīrusa SARS-CoV-2 paveidu, Lielbritānija no piektdienas aizliegusi jebkādu ieceļošanu no sešām Āfrikas dienviddaļas valstīm - Dienvidāfrikas, Botsvānas, Esvatini, Lesoto, Namībijas un Zimbabves. Visas šīs valstis tiks pievienotas Lielbritānijas "sarkanajam sarakstam", paziņoja veselības ministrs Sadžids Džavids. Savukārt Izraēla aizliegusi ieceļošanu no šīm sešām valstīm, kā arī no Mozambikas.

Jau vēstīts, ka Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien, 25. novembrī, paziņoja, ka ir konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, un vainoja to straujā Covid-19 infekcijas gadījumu skaita pieaugumā. Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits ir desmitkāršojies kopš mēneša sākuma - no 106 līdz apmēram 1200. 

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām.

Uz augšu
Back