Sv, 28.05.2023.

Izraēlā konstatēts pirmais inficēšanās gadījums ar jauno Covid-19 Dienvidāfrikas variantu

TVNET/LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Izraēla konstatējusi valstī pirmo inficēšanās gadījumu ar koronavīrusa jauno variantu, kas izplatās Āfrikas dienvidos, piektdien paziņojusi Veselības ministrija.

Saslimušais nesen atgriezies no Āfrikas dienvidaustrumu valsts Malāvijas.

Izraēlas Veselības ministrija paziņoja, ka saslimusī persona un vēl divi cilvēki, par kuriem pastāv aizdomas par iespējamu saslimšanu, atrodas izolācijā. Visi trīs cilvēki ir vakcinēti, bet pašreiz tiek noskaidrota pilnīga informācija par viņu vakcinēšanās statusu.

Jaunais koronavīrusa variants atklāts Dienvidāfrikas Republikā (DĀR).

DĀR zinātnieki ceturtdien paziņoja, ka ir konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, un vainoja to straujā Covid-19 infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. DĀR Hautenas provincē novērots, ka jaunais variants strauji izplatās jaunu cilvēku vidū.

Izraēlas valdība ceturtdien iekļāva DĀR un vēl sešas Āfrikas valstis "sarkano valstu" sarakstā, no kurām ārvalstu pilsoņiem aizliegts iebraukt Izraēlā. Izraēlas pilsoņiem, kas atgriežas no šīm valstīm, jāievēro izolācijas periods.

Izraēla bija viena no pirmajām valstīm, kas pagājušajā gadā sāka savu iedzīvotāju vakcinēšanu pret Covid-19, pateicoties līgumam ar uzņēmumu "Pfizer", kas deva Izraēlai piekļuvi miljoniem vakcīnas devu apmaiņā pret datiem par vakcīnas efektivitāti.

Pilnībā pret šo slimību Izraēlā vakcinēti aptuveni 5,7 miljoni no deviņiem miljoniem valsts iedzīvotāju un gandrīz puse no iedzīvotājiem ir saņēmuši balstvakcīnu.

Nesen Izraēlā sāka vakcinēt pret Covid-19 bērnus vecumā no pieciem līdz 11 gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu