T, 10.08.2022.

Nīderlandē pēc ielidošanas no Dienvidāfrikas 61 pasažierim konstatēta inficēšanās ar Covid-19

LETA/AFP
Nīderlandē pēc ielidošanas no Dienvidāfrikas 61 pasažierim konstatēta inficēšanās ar Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 54
Foto: EPA/Scanpix

Nīderlandes veselības aprūpes sistēmas amatpersonas sestdien paziņojušas, ka 61 pasažierim, kas ieradušies divos avioreisos no Dienvidāfrikas, konstatēta inficēšanās ar Covid-19 un ka šobrīd viņu analīzes tiek pārbaudītas, lai tajās konstatētu iespējamo jaunā vīrusa paveida klātbūtni.

Inficētie šobrīd ir ievietoti karantīnā vienā no viesnīcām, kas atrodas netālu no Shipholas lidostas, kur piektdien uz testa rezultātiem bija spiesti gaidīt visi 600 abu reisu pasažieri.

Inficētajiem karantīnā būs jāpavada septiņas dienas, ja parādīsies slimības simptomi, bet gadījumā, ja nē, tad piecas dienas.

Savukārt pasažieriem, kuru testi bija negatīvi, gadījumā, ja tie paliek Nīderlandē, jādodas pašizolācijā.

Kā ziņots, Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki ceturtdien pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.

Dienvidāfrikā, kas ir Covid-19 vissmagāk skartā Āfrikas valsts, vienā dienā reģistrēto jauno infekcijas gadījumu skaits kopš mēneša sākuma ir desmitkāršojies, pieaugot no 106 līdz apmēram 1200.

Reaģējot uz šo ziņu, daudzas valstis, tostarp arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, ir apturējušas lidojumus no Āfrikas dienvidvalstīm.

Zinātnieki uzskata, ka jaunais variants var būt lipīgāks par Covid-19 delta jeb Indijas variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Jaunā vīrusa paveida apzīmēšanai piešķirts grieķu alfabēta 15.burts - omikrons.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu