"Twitter" izveidotājs Dorsijs atstājis kompānijas izpilddirektora amatu
Papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

Sociālā tīkla "Twitter" izveidotājs un vadītājs Džeks Dorsijs atstājis kompānijas izpilddirektora amatu, pirmdien paziņoja kompānija, apstiprinot iepriekš izskanējušās baumas.

""Twitter Inc." šodien paziņo, ka Džeks Dorsijs izlēmis atkāpties no izpilddirektora amata un direktoru padome vienbalsīgi par izpilddirektoru un padomes locekli iecēlusi Paragu Agravalu, lēmumam stājoties spēkā nekavējoties," teikts kompānijas paziņojumā.

Kompānijas vadība Dorsija aiziešanai no amata gatavojusies kopš pagājušā gada, aģentūrai "Reuters" iepriekš apliecināja anonīms avots.

Pēc sākotnējās informācijas izplatīšanās medijos "Twitter" akcijas cena pieauga par vairāk nekā 11%.

Paša Dorsija pēdējais ieraksts "Twitter" ir svētdien rakstītais "Es mīlu tviteri".

Dorsijs līdz šim bija gan "Twitter", gan paša 2009.gadā izveidotās digitālo maksājumu kompānijas "Square" vadītājs.

"Twitter" akcionārs investīciju fonds "Elliott Management" pagājušā gada sākumā vēlējās kompānijas vadītāja nomaiņu, tomēr tika panākta vienošanās ar "Twitter" vadību, uzņēmuma padomē dodot vietu arī "Elliott Management" un tās sabiedrotajai kompānijas "Silver Lake Partners" pārstāvjiem.

"Elliott Management" dibinātājs un miljardieris Pols Singers bija paudis bažas, vai Dorsijam vajadzētu vadīt divas kompānijas, un aicināja viņu atkāpties no vienas kompānijas vadības.

Jaunajam "Twitter" vadītājam būs jāīsteno kompānijas ambiciozā starptautiskā stratēģija līdz 2023.gada beigām iegūt 315 miljonus aktīvu vietnes lietotāju dienā, dubultojot kompānijas gada ienākumus.

Dorsijs "Twitter" 2016.gadā nodibināja kopā ar Īvu Viljamsu, Bizu Stounu un Nou Glāsu. Viņš bija kompānijas vadītājs līdz 2008.gadam, bet 2015.gadā atgriezās amatā.

Uz augšu
Back