Lidostā "Rīga" visiem ielidojošajiem pasažieriem nodrošināta Covid-19 testēšana bez maksas

FOTO: Reuters/ScanPix

No 2. decembra lidostā “Rīga” visiem pasažieriem, ielidojot Latvijā, ir nodrošināta iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 RNS testu, informē lidostā.

Testēšanu lidostā nodrošinās “E.Gulbja laboratorija”, un tā būs pieejama visiem ielidojošiem pasažieriem. Jāatgādina, ka saskaņā ar valdības lēmumu brīvprātīgais bezmaksas tests ir pieejams visiem ceļotājiem, arī tiem, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Testēšanas punkti ielidojošiem pasažieriem atrodas:

  • no Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – sagaidīšanas zālē “E”, pie izejas no termināļa;
  • no ārpus Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – atlidošanas zonā “C” pirms robežkontroles.

Šie punkti darbosies lielāko dienas daļu, savukārt laikā, kad šie testēšanas punkti nestrādās, testu varēs nodot “E.Gulbja laboratorijas” filiālē lidostas reģistrācijas zālē 2. stāvā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pasažieriem pēc testa nodošanas nekavējoties jādodas uz savu dzīvesvietu, uzturēšanās vietu vai tūristu mītni, lai sagaidītu testa rezultātu. Pozitīva testa gadījumā nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāievēro stingra pašizolācija.

Lidosta testēšanu nodrošinās, sadarbojoties ar Satiksmes ministriju un Veselības ministriju, kā arī ar “E.Gulbja laboratoriju”.

Uz augšu
Back