Lūdz sabiedrības palīdzību atrast trīs meklētākos noziedzniekus par Latvijā pastrādātiem noziegumiem

FOTO: Europol

Piektdien sākta Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņa, kurā Eiropas iedzīvotāju palīdzība nepieciešama, lai atrastu arī trīs personas par Latvijā pastrādātiem noziegumiem.

Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūra ("Europol") un Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls sācis Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņu. Kampaņā tiek meklēti noziedznieki, kuri tiek turēti aizdomās par smagiem noziegumiem, kā piemēram, slepkavībām, narkotiku kontrabandu un cilvēktirdzniecību, informē Valsts policija.

Iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt kampaņas mājaslapu " lai aplūkotu šo noziedznieku fotoattēlus un pārliecinātos, vai nepazīst kādu no viņiem. Atpazīšanas gadījumā par to jāinformē tiesībsargājošās iestādes minētajā mājaslapā.

Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā šogad piedalās gandrīz visas dalībvalstis, un kopumā mājaslapā ir publicēta informācija par 62 noziedzniekiem.

Trīs personas tiek meklētas par noziegumiem Latvijā - par dzimumnoziegumiem aizdomās turētais 1979.gadā dzimušais Alvis Beketovs,

kā arī 1967.gadā dzimušais Ivans Agapitovs un 1975.gadā dzimušais Deniss Konaskins, kuri tiek turēti aizdomās par futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavību organizētā grupā.

Bezzubovs tika nošauts šogad 14.aprīļa rītā Rīgā, Purvciemā. Izbraucot uz Gunāra Astras ielas, Bezzubova vadītajai automašīnai ceļu aizšķērsoja auto "BMW X5" un futbola aģenta virzienā no automātiskā ieroča tika raidīti vairāki šāvieni. Nākamajā naktī Mežaparkā tika atrasta sadedzināta uzbrukumā izmantotā automašīna.

2015.gadā Beketovs, būdams alkohola reibumā, izdarīja seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu personu. Par izdarīto noziegumu viņam piespriests 11 gadu cietumsods.

Kopš minētā tīmekļa vietnes atklāšanas 2016.gadā ikgadējās kampaņas ir vainagojušās ar panākumiem, norāda policijā. 2020.gadā aizturētas 16 personas, par kurām šajā mājaslapā bija ievietota informācija, un piecas no tām aizturētas, tieši pateicoties šai ikgadējai kampaņai.

Līdztekus sabiedrības sniegtajai informācijai, noziedznieki piesakās policijā arī paši, jo kampaņas popularitāte viņiem piesaista lielu uzmanību.

Kopumā kopš 2016.gada ir aizturēti jau 110 noziedznieki,

un 41 gadījumā aizturēšanas operācija ir izdevusies, jo iedzīvotāji dalījušies ar būtisku informāciju minētajā mājaslapā.

"Europol" izpilddirektora vietnieks operāciju jautājumos Žans Filips Lekufs norāda, ka šīs kampaņas pamatā ir taisnīgums pret upuriem.

"Apmeklējot mājaslapu un aplūkojot meklēto personu fotogrāfijas, jūs varat palīdzēt aizturēt ilgi meklētus noziedzniekus un saukt viņus pie atbildības. Līdz šim jau 110 noziedznieku ir aizturēti. "Europol" un nacionālajām tiesībsargājošajām iestādēm ir nepieciešama jūsu palīdzība, lai pasargātu Eiropas iedzīvotājus," norāda Lekufs.

Deniss Konaskins FOTO: Europol
Alvis Beketovs FOTO: Europol
Ivans Agapitovs FOTO: Europol
Uz augšu
Back