EASO: Eiropā krasi pieaudzis patvēruma pieprasījumu skaits no Afganistānas

Members of the Taliban Badri 313 military unit stand beside damaged and discarded vehicles parked near the destroyed Central Intelligence Agency (CIA) base in Deh Sabz district northeast of Kabul on September 6, 2021 after the US pulled all its troops out of the country. (Photo by Aamir QURESHI / AFP) FOTO: AAMIR QURESHI

Eiropā krasi pieaudzis patvēruma pieprasījumu skaits no Afganistānas, liecina Eiropas Patvēruma atbalsta biroja (EASO) apkopotā informācija.

Šogad septembrī patvērumu Eiropas Savienībā (ES), Norvēģijā un Šveicē pieprasījuši apmēram 17 300 afgāņu, un tas ir par 72% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, piektdien informēja Maltā bāzētā aģentūra.

Augustā, kad radikālo islāmistu grupējums "Taliban" atguva varu Afganistānā un daudzi cilvēki no valsts bēga vai tika evakuēti, tādu iesniegumu skaits bija ap 10 000.

Salīdzinājumam septembrī patvērumu ES pieprasījuši 9100 sīriešu.

Kopumā septembrī, kā liecina EASO dati, patvērumu Eiropā pieprasījuši 71 200 ārvalstnieku, kas ir lielākais skaits kopš pagājušā gada sākuma.

Turpina pieaugt patvēruma pieprasījumu skaits no tādām valstīm kā Turcija, Irāka, Bangladeša un Pakistāna, pavēstīja EASO.

Atbildīgās institūcijas Eiropas valstīs septembrī pieņēma 40 500 pirmās instances lēmumus par patvēruma piešķiršanu, tomēr EASO uzsvēra, ka, pieaugot patvēruma lūgumu skaitam, paiet ilgāks laiks līdz lēmuma pieņemšanai.

Uz augšu
Back