C, 18.08.2022.

Mjanmas tiesa Su Či piespriež četru gadu cietumsodu

TVNET/LETA/AFP
Mjanmas tiesa Su Či piespriež četru gadu cietumsodu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Auna Sana Su Či
Auna Sana Su Či Foto: Reuters/ScanPix

Mjanmas tiesa pirmdien piespriedusi četru gadu cietumsodu huntas gāztajai līderei Aunai Sanai Su Či par kūdīšanu uz nemieriem pret armiju un Covid-19 izplatības ierobežojumu pārkāpšanu, paziņojis valdošās huntas preses pārstāvis Zavs Mins Tuns.

Su Či divu gadu cietumsods piespriests, pamatojoties uz krimināllikuma 505.panta B apakšpunktu, par paziņojumu un baumu izplatīšanu nolūkā izraisīt bailes vai trauksmi sabiedrībā, kas novestu pie sabiedriskā miera traucēšanas. Vēl divu gadu cietumsods viņai piespriests par "dabas katastrofu likuma" pārkāpšanu.

Par tādām pašām apsūdzībām četru gadu cietumsods piespriests arī bijušajam Mjanmas prezidentam Vinam Mjintam. Huntas pārstāvis sacīja, ka abi notiesātie pagaidām netiks vesti uz cietumu.

"No vietas, kur viņi pašlaik atrodas, viņiem vēl citās apsūdzībās jāstājas tiesas priekšā," teica huntas preses sekretārs. Abi bijušie politiķi atrodoties galvaspilsētā Nepjido, bet detalizētāku informāciju viņš nesniedza.

76 gadus veco Su Či aizturēja pēc tam, kad 1.februārī armijas ģenerāļi sagrāba varu un gāza civilo valdību.

Pēc tam hunta Nobela miera prēmijas laureātei izvirzījusi dažādas apsūdzības, cita starpā par to, ka viņa pārkāpusi koloniālā perioda likumu par valsts kritiku. Su Či apsūdzēta arī korupcijā un vēlēšanu rezultātu viltošanā.

Žurnālistiem liegta pieeja īpašās tiesas sēdēm, un nesen Su Či advokātiem tika noteikts aizliegums sarunāties ar medijiem.

Kopš militārā hunta februāra sākumā sagrāba varu Mjanmā, karavīri un policisti, apspiežot protestus, nogalinājuši vairāk nekā1300 cilvēku, bet vairāk nekā 10 000 aktīvistu aizturēti, vietējo cilvēktiesību aizstāvju aplēses.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu