C, 11.08.2022.

Jaunzēlande mēģinās pilnībā izskaust smēķēšanu

TVNET/LETA/DPA
Jaunzēlande mēģinās pilnībā izskaust smēķēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

Jaunzēlande plāno aizliegt cigarešu pārdošanu nākamajām paaudzēm ar mērķi līdz 2025.gadam izskaust smēķēšanu, ceturtdien paziņojusi valdība.

Cilvēki, kas likuma stāšanās brīdī būs 14 gadus veci vai jaunāki, Jaunzēlandē nekad nevarēs likumīgi iegādāties tabakas produktus, paziņoja asociētā veselības ministre Aješa Veralla.

"Mēs vēlamies pārliecināties, ka jaunieši nekad nesāk smēķēt, tāpēc mēs noteiksim par pārkāpumu pārdot vai piegādāt tabakas produktus jauniešiem," viņa piebilda.

Saskaņā ar jauno likumu cilvēki varēs iegādāties vienīgi tabakas produktus ar ļoti zemu nikotīna līmeni un tiks ierobežota tabakas produktu tirdzniecība.

"Šī ir vēsturiska diena mūsu tautas veselībai," paziņoja Veralla.

Viņa sacīja, ka smēķēšana ir galvenais novēršamās nāves cēlonis Jaunzēlandē un izraisa katru ceturto vēža gadījumu.

Ar smēķēšanu saistīts kaitējums ir īpaši izplatīta maoru vidū, Klusā okeāna kopienās un starp iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem.

"Lai gan smēķēšanas rādītāji virzās pareizajā virzienā, mums ir jādara vairāk un ātrāk, lai sasniegtu savu mērķi. Ja nekas nemainīsies, paietu gadu desmiti, līdz maoru smēķēšanas rādītāji nokritīsies zem 5%," sacīja Veralla.

Viņa pavēstīja, ka tiks atbalstīti arī praktiski pasākumi, lai novērstu cilvēku ķeršanos pie smēķēšanas un palīdzētu tiem, kas atmetuši šo kaitīgo ieradumu.

Jaunais likums vēl jāapstiprina parlamentā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu