Latvijā oficiāli apstiprināti pirmie divi omikrona gadījumi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 43
Foto: EPA/Scanpix

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Nacionālā references laboratorija apstiprinājusi pirmos divus SARS-CoV-2 omikrona varianta gadījumus, pavēstīja laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins.

Viņš skaidroja, ka šobrīd vēl trīs šādi paraugi sekvencējas, turklāt vēl viens ir nesen ienācis.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) partijas "Kustība "Par!"" tiešraidē stāstīja, ka atbildīgajām iestādēm ir zināmi divi cilvēki, kas atgriezušies no Zviedrijas, vēl divi, kas saistīti ar Norvēģiju, viens - ar Lielbritāniju, un šobrīd esot arī viens "vietējais gadījums".

Ministrs stāstīja, ka šādās situācijās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē Veselības inspekciju, kas ir nozares atbildīgā iestāde, kas atbild par pašizolācijas un karantīnas kontroli un kas attiecīgi sazinās ar cilvēkiem, kuriem atklāta inficēšanās ar Covid-19. Gadījumos, kad ir aizdomas, ka šī karantīna netiek ievērota, Veselības inspekcija vēršas Valsts policijā, kura var doties arī klātienes pārbaudēs, pārliecinoties par to, vai karantīna tiek ievērota.

"Šobrīd esam īpašas piesardzības un uzmanības režīmā," piebilda politiķis.

Jau ziņots, ka līdz trešdienai SPKC bija saņēmis informāciju no laboratorijas par pieciem paraugiem, kuros konstatētas vairākas mutācijas, kas atbilst Covid-19 vīrusa omikrona paveidam, liecina informācija SPKC mājaslapā.

Galīgo apstiprinājumu par šiem paveidiem sniedz Nacionālā references laboratorija, veicot paraugu sekvencēšanu.

Visos minētajos Covid-19 gadījumos SPKC jau ir organizējis nepieciešamos pretepidēmijas pasākumus, tostarp apzinājis kontaktpersonas un sniedzis rekomendācijas stingri ievērot mājas karantīnu.

Visi pieci cilvēki ir atgriezušies no ārvalstīm - divi no Zviedrijas, par kuriem SPKC ziņoja pirmdien, divi no Norvēģijas un viens no Lielbritānijas. Visas personas testus veikušas lidostā. Viens inficētais ir vecuma grupā no 20 līdz 29 gadiem, trīs ir 30 līdz 39 gadus veci, bet viens - vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Visos gadījumos personas bija pilnībā vakcinētas.

SPKC aicina iedzīvotājus, kas atgriežas no ārvalstīm Latvijā no ceļojuma vai darba brauciena, veikt valsts apmaksātu testu lidostā, tādējādi pasargājot sevi un citus cilvēkus.

Par visiem minētajiem ieviestajiem omikrona varianta gadījumiem SPKC ir informējis Eiropas Savienības dalībvalstis, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centru un Pasaules Veselības organizāciju, izmantojot Agrīnās brīdināšanas un reaģēšanas sistēmu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 43

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais