S, 30.09.2023.

Nākamo Covid-19 vilni Latvijā prognozē uz janvāra beigām vai februāra sākumu, norāda Kariņš

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 48
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Zane Bitere / LETA

Speciālisti nākamo Covid-19 vilni Latvijā prognozē uz janvāra beigām vai februāra sākumu, tātad vēl ir pavisam nedaudz laika, lai tam sagatavotos, otrdienas, 21. decembra, rītā, LTV "Rīta panorāmā" sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers atzina, ka šajā laikā pēc iespējas jāstimulē vakcinācija pret Covid-19, tostarp balstvakcinācija. Taujāts, kā stimulēt balstvakcināciju, Kariņš sacīja, ka, piemēram, gaida no Veselības ministrijas (VM), ka atkal tiks atvērti lielie vakcinācijas centri, lai cilvēki viegli varētu tikt pie vakcinēšanās iespējām.

Savukārt iedzīvotājus viņš mudināja neatlikt balstvakcināciju, jo jaunākie pētījumi apliecinot, ka tā palīdz arī pret Covid-19 omikrona paveidu.

Jaunais Covid-19 variants ir trīsreiz lipīgāks par delta paveidu

un nav īsti ziņu, ka saslimšana noritētu vieglākā formā, tāpēc - "ja neesat vēl vakcinējies, lūdzu, vakcinējieties", mudināja politiķis.

Cīņā pret saslimšanu ar omikrona paveidu Kariņš arī mudināja iedzīvotājus lietot sejas maskas, vēlams, respiratorus, bet valdība lemšot par plašākas testēšanas ieviešanu, īpaši no omikrona vissmagāk skartajām valstīm.

Pēc Kariņa vārdiem, prognozējams, ka sadzīve Latvijā arvien tiks organizēta "zaļajā režīmā", kad dažādu pakalpojumu saņemšanai vajadzēs vakcinēšanās sertifikātus.

Kariņš atzina - ja Latvijas slimnīcās atkal būs vērojama pārslodze, tad atkal var tikt ieviests "lokdauns",

tomēr viņš neatbildēja uz jautājumu, pie kādiem rādītājiem šis "lokdauns" varētu tikt ieviests, sakot, ka tas būs VM jautājums.

Vakcinēšanās sertifikātu derīguma termiņš būšot pusgads vai pāris mēnešus garāks.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 48

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais