O, 16.08.2022.

Video ⟩ ReTV: Latvijā būs vēl viena patvēruma meklētāju izmitināšanas vieta

Papildināts
TVNET/ReTV
ReTV: Latvijā būs vēl viena patvēruma meklētāju izmitināšanas vieta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Migranti atrāda notverto čūsku. Ilustratīvs attēls.
Migranti atrāda notverto čūsku. Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars

Alūksnes novada Liepnas pagastā bijušajā internātskolas ēkā jau šoruden tiks atklāta patvēruma meklētāju izmitināšanas vieta. Tajā varēs izmitināt līdz 250 personas. 

Kā ReTV Ziņām norādīja Alūksnes pašvaldībā, vakar ārkārtas sēdē tomēr nolemts uz četriem gadiem nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai bezatlīdzības lietošanā bijušās internātskolas internāta ēku, palīgēku un daļu zemesgabala 0,66 ha platībā. Tikmēr vietējie iedzīvotāji ReTV Ziņām izsaka raizes par drošības situāciju. Savukārt pašvaldība vēl lemj par papildu drošības spēku piesaistīšanu.

Pārvalde plāno izmantot Liepnas internātskolas internātu ēku gadījumā, ja tiks pārsniegta PMIC "Mucenieki" izmitināšanas kapacitāte.

Otrdien Alūksnes novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu uz četriem gadiem nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai bezatlīdzības lietošanā daļu no pašvaldības īpašuma - bijušās internātskolas internāta ēku, palīgēku un daļu zemesgabala 0,66 hektāru platībā.

Ņemot vērā pasaulē valdošos ģeopolitiskos izaicinājumus, kas varētu izraisīt patvēruma meklētāju skaita palielināšanos, Liepnas pagasta internāta ēkā paredzēts izveidot PMIC filiāli ar izmitināšanas kapacitāti līdz 250 personām. Filiāles darbību administrēs PMLP.

Lai nodrošinātu sekmīgu filiāles darbību, pārvalde starp vietējo pagastu iedzīvotājiem meklēs atbalsta personālu - autovadītājus, diennakts dežurantus un papildu atbalsta personālu.

Paredzēts, ka līdz gada beigām ēka tiks pielāgota PMIC filiāles vajadzībām, tiks veikti nepieciešamie tehniskie uzlabojumi un labiekārtošanas darbi, izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu aptuveni 700 000 eiro apmērā.

Tāpat kā PMIC "Mucenieki", arī jaunā filiāle būs nožogota un visu diennakti tiks apsargāta. Vajadzības gadījumā sabiedriskās kārtības uzturēšanai pārvalde sadarbosies ar Valsts policiju.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 4249 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta 94 cilvēkiem.

Daļa līdz šim Latvijā iekļuvušo cilvēku lūguši patvērumu Latvijā. Tāpat daļa no šiem cilvēkiem pēc patvēruma lūguma iesniegšanas Latviju ir pametuši un devušies uz citām Eiropas valstīm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu