Pk, 22.09.2023.

Kariņš: vietvarām ar neveiksmīgiem siltumapgādes līgumiem jārod iespēja palīdzēt saviem iedzīvotājiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Valsts kanceleja

Atsevišķām vietvarām, kas ir noslēgušas neveiksmīgus līgumus par siltumapgādi uz šo sezonu, ir jārod iespēja palīdzēt saviem iedzīvotājiem, otrdien pēc valdības sēdes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers norādīja, ka šīm pašvaldībām pašām būtu jārod atbalsts saviem iedzīvotājiem, īpaši senioriem, ņemot vērā, ka tas ir bijis pašas pašvaldības lēmums, kas izraisījis šo situāciju.

"Neviena no šīm pašvaldībām ar valdību, protams, nekonsultējās par to, uz kādiem noteikumiem noslēgt šo līgumu, un tagad izrādās, ka tie, kuri ir neveiksmīgi noslēguši līgumu, viņu iedzīvotāji, protams, cieš," sacīja Kariņš.

Vienlaikus Kariņš arī atgādināja par valsts jau spēkā esošajiem atbalsta mehānismiem, kas ir paredzēti enerģētikas cenu sadārdzinājumam, - vakcinēto senioru atbalsts apkures sezonā 20 eiro mēnesī, dubultots mājokļa pabalsts, samazināta obligātās iepirkuma komponentes likme, uz pusi samazināts elektrības sadales tarifs un atbalsta palielinājums aizsargātajiem patērētājiem, kas saņem atbalstu elektrības rēķinos.

"Šķiet, ka tas šobrīd ir pietiekami, bet, protams, atsevišķām pašvaldībām, kuras ir neveiksmīgi pašas noslēgušas līgumus par siltumapgādi uz šo sezonu, tām būtu jādomā, kā nākt pretī saviem iedzīvotājiem," pārliecināts premjers.

Kā ziņots, Latvijas elektroenerģijas tirdzniecības apgabalā 2021.gadā vidējā elektroenerģijas cena bija 88,78 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir 2,6 reizes lielāka nekā 2020.gada vidējā cena, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Savukārt Vācijas "Gaspool" vidējā dabasgāzes cena 2021.gada decembrī bija 81,11 eiro par MWh, kas ir par 5,9 reizēm vairāk nekā 2020.gada analogā periodā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais