LIVA prezidents: Skolu darbinieki pašlaik ir "diezgan izdeguši"

FOTO: AFP/SCANPIX

Pašlaik Covid-19 vīruss ir sācis agresīvu ekspansiju skolās visā Latvijā, intervijā LTV "Rīta panorāmā" vērtēja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents Rūdolfs Kalvāns.

Pēc Kalvāna novērojumiem, ja līdz decembrim epidemioloģiskā situācija skolās bija visai laba, tad tagad inficēto parādās arvien vairāk.

Asociācijas vadītājs uzsvēra, ka skolu darbinieki pašlaik ir "diezgan izdeguši". Vislielākās problēmas rada mācību hibrīdprocess, kad daļa skolnieku mācās attālināti, bet daļa - skolās.

Kalvāns saskata potenciālu problēmu tuvākajā laikā, kad no darba var "izkrist" lielāks skaits pedagogu, kuru bērni inficējušies ar Covid-19 un kuri kā kontaktpersonas nevarēs vadīt stundas. Šai problēmsituācijai tiekot meklēts risinājums, taču tas vēl nav rasts.

LIVA vadītājs piekrīt nostājai, ka stingrākus Covid-19 ierobežojumus skolās nevajag noteikt, jo jau tagad ļoti lielu skolu darba daļu aizņem administratīvo jautājumu risināšana, izglītības satura jautājumiem dažkārt atvirzoties otrajā plānā.

Uz augšu
Back