Pk, 22.09.2023.

Pavļuts "cels galdā" diskusiju par turpmākajiem soļiem sociālās distancēšanās ziņā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 43
Veselības ministrs Daniels Pavļuts.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Leiniša / LETA

Pirmdien koalīcijas sadarbības padomes sēdē tiks rosināta diskusija par turpmākajiem soļiem saistībā ar sociālo distancēšanos Covid-19 ierobežošanai.

To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" apstiprināja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš atzina, ka situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā ir atbilstoša iepriekš izteiktajām prognozēm.

"Tas, kas šobrīd ir būtiskākā atšķirība no gaidāmā, ir, ka situācija slimnīcās nav mainījusies vēl tik būtiski, kā tika gaidīts. Tam, droši vien, ir virkne iemesli, tostarp tas, ka pastiprināti slimo bērni un jaunieši, tā ir ļoti liela daļa no inficētajiem, līdz ar ko mēs slimnīcās efektu neieraugām," skaidroja politiķis.

Taču esot zināmas bažas, ka, masveida saslimstībai sasniedzot cilvēkus vecumā virs 60 gadiem, situācija slimnīcās varētu pasliktināties straujāk. Pēc Pavļuta paustā, pašlaik pacientu, kuru pamatdiagnoze ir Covid-19, slimnīcās ir mazāk par 500.

Koalīcijā šodien Pavļuts plāno "celt galdā" diskusiju par turpmākajiem soļiem sociālās distancēšanās ziņā, lai nodrošinātu dažādu nozaru darbības nepārtrauktību. "Vai tas būtu vēl vairāk attālinātais darbs visur, kur var. Jāskatās, vai mēs varam ierobežot cilvēku pulcēšanos ārpus mājsaimniecības, kur pulcējas cilvēki no dažādām mājsaimniecībām," sacīja ministrs.

Viņš, komentējot, vai turpmākie soļi varētu būt saistīti, piemēram, ar sporta norišu ierobežošanu, atzina, ka tas varētu būt viens no piemēriem, taču pašlaik stingri lēmumi neesot formulēti. "Tāda diskusija ir nepieciešama," piebilda veselības ministrs.

Jau ziņots, ka augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 joprojām ir Ādažu, Mārupes un Ķekavas novados, kur tas pārsniedz 4000 gadījumu robežu uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā ir palielinājusies līdz 2519 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Ādažu novadā saslimstības līmenis aizvadītās dienas laikā ir palielinājies līdz 4509,3 gadījumiem, Mārupes novadā - līdz 4317 gadījumiem, bet Ķekavas novadā - līdz 4249,1 gadījumam uz 100 000 iedzīvotāju, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Bez minētajiem novadiem saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Olaines novadā, Rīgā, Ropažu novadā, Jelgavā, Salaspils un Valmieras novados.

Savukārt zemākā saslimstība pašlaik ir Varakļānu, Rēzeknes, Dienvidkurzemes, Krāslavas un Alūksnes novados.

Veselības ministrija piekrīt, ka jautājums par attālinātajām vai klātienes mācībām ir risināms lokāli

Veselības ministrija piekrīt, ka jautājums par attālinātajām vai klātienes mācībām katrā skolā un pat klasē ir risināms lokāli, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš sacīja, ka lielākais konceptuālais lēmums par skolām ir pieņemts pagājušā gada augustā, pieņemot uzstādījumu, ka skolām pēc iespējas jābūt klātienē. Taču, ja jāpieņem kāds lēmums saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, tas ir darāms lokāli, uz vietas, konkrētā skolā, konkrētā klasē.

"Veselības ministrija piekrīt, ka kopumā situācija risināma, balstoties uz situāciju konkrētā skolā un klasē. Jo situācija dažādās skolās, dažādās Latvijas malās ir ļoti atšķirīga. Pierīgā ir viena situācija, citus Latvijā pavisam savādāka," atzina politiķis.

Pavļuts arī informēja, ka šodien Operatīvās vadības grupā varētu tikt skatīti Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie priekšlikumi saistībā ar normatīvo regulējumu, kas skar mācību procesa organizēšanu.

Kā ziņots, izglītības ministre Anita Muižniece (JKP) pašlaik nav gatava diskutēt par pāreju uz attālinātām mācībām visās skolās.

Intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" politiķe atzina, ka visai daudz bērnu jau pašlaik Covid-19 dēļ ir bijuši spiesti pāriet uz attālinātām mācībām, turklāt epidemioloģiskā situācija var kļūt vēl sliktāka, tomēr viņa vēl arvien nav gatava runāt par attālinātu mācību ieviešanu visiem, jo reģionālā griezumā Latvijā situācija ir ļoti atšķirīga.

Viņa norādīja, ka skolās pašlaik jau tiek nodrošināti dažādi papildu drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai, organizējot gan testēšanu trīs reizes nedēļā, gan arī masku pieejamību. Vienlaikus Muižniece atklāja medijiem, ka, tiklīdz noslēgsies nākamais iepirkums par medicīniskajām maskām, tās tiks piegādātas arī skolēniem un pedagogiem.

Ministre atgādināja, ka attālinātās mācības nozīmētu īpaši lielus izaicinājumus jaunāko skolnieku vecākiem.

Mācību gadu pašlaik pagarināt nav plānots, lai arī skolēnu rudens brīvlaiks bija par nedēļu garāks.

Muižniece atzina, ka laboratorijas pašlaik īsti netiek galā ar lielo Covid-19 testu apjomu, un ar to diemžēl vēl kādu laiku būs jārēķinās.

Runājot par pedagogu trūkumu nozarē, politiķe piekrita, ka vakances izglītības nozarē ir, bet dramatiska situācija neesot izveidojusies.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 43

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais