T, 28.09.2022.

Golubeva: Latvija atbalsta jaunus instrumentus Eiropas robežu drošībai

TVNET/LETA
Golubeva: Latvija atbalsta jaunus instrumentus Eiropas robežu drošībai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Atbilstoša ES reakcija uz Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko izraisīto agresiju esošo migrācijas instrumentu ietvaros nav iespējama, tā uzskata Latvijas iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Ministre pagājušajā nedēļā piedalījās Eiropas konferencē par robežu pārvaldību, kas norisinājās Viļņā, Lietuvā, tā informēja Iekšlietu ministrija.

Pasākums tika rīkots, reaģējot uz Lukašenko režīma īstenoto hibrīdoperāciju - organizētiem mēģinājumiem izmantot nelegālo migrāciju politiskiem mērķiem.

Šīs konferences mērķi bija palielināt izpratni par jaunākajiem notikumiem un izaicinājumiem robežu pārvaldības jomā, tostarp dažu trešo valstu ļaunprātīgi veiktu migrācijas instrumentalizēšanu politiskos nolūkos un pārrunāt nepieciešamību pārskatīt Šengenas Robežu kodeksu, kā arī izmaiņas ES tiesiskajā regulējumā patvēruma jomā.

"Lai adekvāti reaģētu uz šo agresiju, ir nepieciešama kopīga un koordinēta rīcība ES līmenī. Taču atbilstoša ES reakcija esošo migrācijas instrumentu ietvaros nav iespējama. Mums ir nepieciešami jauni instrumenti, lai izvairītos no ļoti nopietnām sekām, ko rada pārslogotas migrācijas pārvaldības sistēmas un izsmeltas izmitināšanas iespējas, un kas galu galā grauj sabiedrības uzticību mūsu spējai vajadzības gadījumā rīkoties izlēmīgi," norādījusi Golubeva.

Latvija atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas jauno priekšlikumu grozīt Šengenas Robežu kodeksu un tā galvenos elementus, kuru mērķis ir uzlabot ES ārējo robežu aizsardzību un drošību Šengenas zonā.

Latvija īpaši atzinīgi vērtējot ES reakciju par trešo valstu īstenoto migrantu instrumentalizāciju, kā arī ES īstenoto plašāku robežu uzraudzību. "Mūsuprāt, pieņemot jaunos noteikumus, tas sniegs mums tik ļoti nepieciešamos instrumentus pretdarbībai situācijās, kādas Latvija šobrīd piedzīvo," norādījusi Golubeva.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu