Tropiskā vētra "Ana" Āfrikas dienvidos prasījusi 77 cilvēku dzīvības

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: reut

Tropiskajā vētrā "Ana", kas šonedēļ piemeklēja Āfrikas dienvidu valstis, ir gājuši bojā 77 cilvēki, ceturtdien paziņoja varas iestādes.

Ārkārtas situāciju vienības centās salabot bojāto infrastruktūru un palīdzēt desmitiem tūkstošu cilvēku, kas vētrā cietuši.

"Ana", nesot līdz lietusgāzes, pirmdien sasniedza sauszemi Madagaskarā, bet pēc tam plosījās Mozambikā un Malāvi.

Glābēji un varas iestādes šajās valstīs vēl turpina novērtēt postījumu apmēru, bet tikmēr Indijas okeānā izveidojusies jauna vētra.

Madagaskara, kur bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 48 cilvēkiem, ceturtdienas vakarā izsludināja nacionālās katastrofas stāvokli.

Mozambika ziņoja par 18 bojāgājušajiem, bet Malāvi ir gājuši bojā 11 cilvēki.

Tropiskās vētras "Ana" atliekas ir šķērsojušas Zimbabvi, bet šajā valstī nav ziņots par tās izraisītiem nāves gadījumiem.

Trijās vissmagāk cietušajās valstīs ir nodarīti postījumi desmitiem tūkstošu māju. Dažas mājas sagruva stiprās lietusgāzēs, iesprostojot upurus gruvešos.

Pārplūdušas upes aizskaloja tiltus un pārklāja laukus, noslīcinot mājlopus un iznīcinot lauku ģimeņu iztiku.

Madagaskarā 130 000 cilvēku atstāja savas mājas. Galvaspilsētā Antananarivu skolas un sporta zāles tika pārvērstas par pagaidu patversmēm.

Mozambikas ziemeļos un centrālajā daļā "Ana" sagrāva 10 000 māju un desmitiem skolu un slimnīcu, kā arī nogāza elektrolīniju stabus.

Mozambika un starptautiskie meteoroloģijas dienesti brīdināja, ka virs Indijas okeāna ir izveidojusies vētra "Batsirai", kas tuvākajās dienās var sasniegt sauszemi.

Malāvi valdība ir izsludinājusi dabas katastrofas stāvokli. Lielākā daļa valsts nedēļas sākumā palika bez elektrības, applūstot ģenerācijas stacijām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu