C, 30.03.2023.

Argentīnā no kokaīna ar nezināmiem piejaukumiem miruši 17 cilvēki

TVNET/LETA/AFP
Argentīnā no kokaīna ar nezināmiem piejaukumiem miruši 17 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Rodrigo Abd/AP/Scanpix

Argentīnas galvaspilsētas Buenosairesas piepilsētā vismaz 17 cilvēki ir miruši un vēl 56 hospitalizēti, lietojot kokaīnu ar toksiskiem piemaisījumiem, trešdien paziņoja varas iestādes.

Amatpersonas sacīja, ka vēl mēģina noskaidrot, kas bija piejaukts kokaīnam, bet brīdināja tos, kas šo narkotiku nopirkuši pēdējo 24 stundu laikā, atbrīvoties no tās.

Buenosairesas provinces drošības dienesta priekšnieks Serhio Berni paziņoja telekanālam "Telefe", ka varas iestādes mēģina atrast toksisko vielu, "lai izņemtu to no apgrozības".

Apmēram 10 cilvēku tika aizturēti pēc policijas reida kādā mājā nabadzīgajā Tresdefebrero rajonā, kur šis kokaīns esot pārdots.

Tika konfiscētas kokaīna paciņas, kas bija līdzīgas upuru tuvinieku aprakstītajām, un tās tika aizvestas uz laboratoriju analīzes veikšanai.

Varas iestādes trešdienas rītā izplatīja brīdinājumu pēc tam, kad trīs slimnīcas bija ziņojušas par vairākiem nāves gadījumiem un nopietnas saindēšanās gadījumiem. Vēlāk šādi pacienti tika ārstēti jau astoņās slimnīcās.

Saskaņā ar pirmajām ziņām upuriem bijušas konvulsijas un pēkšņas sirdslēkmes.

Vismaz četri no upuriem bija vīrieši vecumā no 32 līdz 45 gadiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu