Rīgā pērn fiksēti gandrīz 9000 sarkanās gaismas pārkāpumu

TVNET/LETA
Rīgā pērn fiksēti gandrīz 9000 sarkanās gaismas pārkāpumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Foto: LMT

Mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) izstrādātais luksofora risinājums, kas uzstādīts Krustabaznīcas un Brīvības ielu krustojumā Rīgā, pērn fiksējis gandrīz 9000 sarkanās gaismas pārkāpumu, pavēstīja LMT Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Valdis Jalinskis.

Viņš skaidro, ka šobrīd risinājums strādā testa režīmā un tikai fiksē pārkāpēju skaitu, tos neidentificējot, lai gan viedā kamera var nolasīt arī numurzīmju informāciju, tādējādi nākotnē ļaujot likumsargājošajām iestādēm sodīt tos autobraucējus, kuri neievēro sarkano gaismu luksoforā.

LMT prezidents Juris Binde atzīmē, ka ik dienu tūkstošiem autobraucēju Latvijā dažādu iemeslu dēļ šķērso krustojumus, luksoforā degot aizliedzošajai - sarkanajai gaismai, tādējādi gan sev, gan citiem satiksmes dalībniekiem palielinot risku iekļūt avārijā.

"Tajā pašā laikā tikai neliela daļa pārkāpumu tiek fiksēti. Un saprotams - ir neiespējami pie katra luksofora nolikt policistu. To apzinās arī autovadītāji. Sajūta, ka iespēja tikt pieķertam ir neliela, ir viens no pārkāpumus veicinošajiem faktoriem," saka Binde.

Viņš uzsver, ka, ieviešot satiksmes uzraudzības sistēmā modernās tehnoloģijas, kas balstītas mākslīgajā intelektā, un mainot satiksmes pārkāpumu detektēšanas un sodu piemērošanas procesus, nākotnē iespējams ne tikai uzlabot sabiedrības un satiksmes drošību, bet arī braukšanas kultūru Latvijā.

LMT izstrādātais risinājums, kas ar datorredzes palīdzību ļauj fiksēt sarkanās gaismas luksofora signāla un sabiedriskā transporta joslas satiksmes pārkāpumus, Krustabaznīcas un Brīvības ielu krustojumā sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu tika uzstādīts 2020.gada martā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu