C, 23.03.2023.

Mūžībā devies izcilais pavārs Mārtiņš Rītiņš

TVNET
Mūžībā devies izcilais pavārs Mārtiņš Rītiņš
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Mārtiņš Rītiņš.
Mārtiņš Rītiņš. Foto: Ieva Leiniša/LETA

72 gadu vecumā, zaudējot cīņā ar Covid-19, miris latviešu pavārs, uzņēmējs un kulinārijas TV raidījumu vadītājs Mārtiņš Rītiņš, portālam TVNET apstiprināja viņa brālēns Ēvalds Rītiņš. 

Rītiņš devās mūžībā 11. februāra rītā.

Jau ziņots, ka Rītiņš smagi pārcieta Covid-19 slimības gaitu un kopš pagājušā gada izskaņas atradās slimnīcā. Viņš bija vakcinēts pret Covid-19, kā arī ir saņēmis balstvakcīnu.

Janvāra sākumā Mārtiņa Rītiņa brālis Jānis ziņu medijam "Apollo.lv" atklāja, ka šefpavāra stāvoklis uzlabojas ar skābekļa masku vien, tomēr 17. janvārī tika noskaidrots, ka Mārtiņa veselības stāvoklis neuzlabojas un viņš ievietots reanimācijā.

Mārtiņš Rītiņš 1971. gadā absolvējis Vestminsteras tehnikumu Londonā. No 1970. gadu vidus līdz 1990. gadu sākumam strādājis dažādos ēdināšanas uzņēmumos viesnīcu tīklā "Grand Metropolitan Hotels". No 1984. līdz 1992. gadam bija Toronto uzņēmuma "Martins Catering Ltd" īpašnieks.

1993. gadā pārcēlies uz dzīvi Latvijā. 1994. gadā Rītiņš kļuva par tikko izveidotā restorāna "Vincents" direktoru un šefpavāru, kur šo amatu ieņēma līdz 2017. gadam, kad restorāna vadību nodeva vīnzinim Raimondam Tomsonam.

No 1995. gada sāka vadīt televīzijas raidījumu "Kas var būt labāks par šo?", kura filmēšana tika pārtraukta 2015. gadā.

2007. gadā apbalvots ar piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

2018. gadā Mārtiņš Rītiņš atgriezās televīzijā ar raidījumu "Tuč, tuč Rītiņš", ko rādīja kanālā LNT.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu