P, 15.08.2022.

Maskava: No mācībām okupētajā Krimā atgriežas Dienvidu kara apgabala vienības

TVNET/LETA/INTERFAX
Maskava: No mācībām okupētajā Krimā atgriežas Dienvidu kara apgabala vienības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas bruņoto spēku vadība trešdien pavēstīja, ka no mācībām okupētajā Krimā atgriežas Dienvidu kara apgabala vienības.

"Dienvidu kara apgabala vienības, kas beigušas dalību tehniskajās mācībās Krimas pussalas poligonos, veic pārbraucienus ar dzelzceļa transportu uz pastāvīgās dislokācijas vietām," pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Karavīri veikuši kāpurķēžu bruņu tehnikas - tanku, kājnieku kaujas mašīnu un artilērijas pašgājējiekārtu - novietošanu uz vilcienu platformām.

"Kaujas tehniku un karavīrus ar militārajiem ešeloniem nogādā pastāvīgās dislokācijas vietās," norādīja ministrija.

Paziņojot par pirmo pie Ukrainas robežām sakoncentrētā karaspēka atvilkšanu, Krievijas Aizsardzības ministrija otrdien pavēstīja, ka daļa karavīru un bruņojuma atgriežas atpakaļ bāzēs plānoto manevru noslēgumā.

Kā otrdien norādīja Francijas prezidenta Emanuela Makrona birojs, Francijas prezidents un viņa ASV kolēģis Džo Baidens ir vienisprātis, ka jāgūst pierādījumi par Krievijas apgalvojumiem, ka tā sākusi atvilkt karaspēku no Ukrainas robežām.

Svarīgi ir saglabāt "nevainojami koordinētu" politiku pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, telefonsarunā, kas ilga aptuveni stundu, uzsvēra līderi.

"Nedēļu pēc prezidenta Makrona brauciena [uz Maskavu un Kijevu], mēs redzam, ka ir zināms pamats cerībai," teikts Elizejas pils paziņojumā.

Šāds sākums "deeskalācijas kustībai atbilstu tam", ko Putins pagājušajā nedēļā sacīja Makronam sarunās Maskavā, norādīja Makrona birojs.

Šobrīd Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām vairāk nekā 100 000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās "drošības garantijas", viņam nāksies īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu