VID aizturējis viltotu potences uzlabošanas medikamentu kontrabandistu un izplatītāju personu grupu

FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki februārī aizturēja divas personas, kuras nodarbojās ar viltotu medikamentu potences uzlabošanai kontrabandu no Indijas uz Latviju un to realizēšanu Eiropas valstīs, informēja VID pārstāvji.

Operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu rezultātā, tostarp sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi, noskaidrots, ka Pakistānā dzimis Lielbritānijas valstspiederīgais organizēja viltotu medikamentu kontrabandu no Indijas uz Latviju.

Viltotie medikamenti, izmantojot interneta tirdzniecības vietni, pārdoti un izsūtīti uz dažādām Eiropas valstīm - Spāniju, Vāciju, Itāliju, Šveici, Apvienoto Karalisti.

Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas, atrasti un izņemti vairāk nekā 306 000 tablešu. Šo tablešu realizācija melnajā tirgū dotu aptuveni 1,5 miljonus eiro peļņu, informē VID pārstāvji.

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas. Kriminālprocesa ietvaros divas personas ir atzītas par aizdomās turētām. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, savukārt otrai personai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19. pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back