C, 21.09.2023.

SM: Latvijas gaisa telpa slēgta visiem lidojumiem, kas saistīti ar Krieviju un tās pilsoņiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Lidmašīna
Lidmašīna Foto: Unsplash

Papildu sestdien, 26.februārī, pieņemtajiem gaisa satiksmes ierobežojumiem šonakt Civilās aviācijas aģentūra (CAA) izdevusi jaunu aeronavigācijas informācijas paziņojumu, liedzot Latvijas gaisa telpu izmantot tiem gaisa kuģiem, kuri ir saistīti ar Krieviju, tās juridiskajām vai fiziskajām personām, informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Par šādu Eiropas Savienības (ES) gaisa telpas izmantošanas aizliegumu svētdien, 27.februārī, nolēma Eiropas Padome.

Tas nozīmē, ka Latvijas gaisa telpu aizliegts izmantot visiem Krievijas pilsoņiem, kuri tieši vai netieši kontrolē gaisa kuģi, neatkarīgi no valsts, kurā gaisa kuģis ir reģistrēts.

Eiropas Padome šādu lēmumu pieņēma, reaģējot uz Krievijas plaša mēroga militāra agresiju pret Ukrainu un ņemot vērā Krievijas iespējamo turpmāko rīcību, kas var radīt apdraudējumu ES un tās iedzīvotājiem.

Noteiktie ierobežojumi skar visa veida lidojumus, tostarp arī lidojumus, kas tiek veikti ES robežās un ir saistāmi ar Krievijas pilsoņu vai to kontrolētu uzņēmumu darbību. Līdz ar to dalībvalstu līmenī tiek pastiprināta lidojumu uzraudzība, vērtējot gan gaisa kuģa reģistrācijas valsti un īpašuma tiesības, gan arī lidojuma nolūku.

Primāru lidojumu uzraudzību atbilstoši ES regulējuma prasībām nodrošina Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācija jeb Eirokontrole. Dalībvalstu aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji, tostarp arī Latvijā saņem Eirokontroles apstiprinātus lidojuma plānus.

Iepriekš ziņots, ka Latvijas gaisa telpa ir slēgta komerclidojumiem ar Krievijā reģistrētiem pārvadātāju gaisa kuģiem no pusnakts uz 27.februāri.

CAA īsteno valsts politiku civilās aviācijas drošības jomā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais