Pakāpeniski samazinās attālināti strādājošo izglītības iestāžu skaits

TVNET/LETA
Pakāpeniski samazinās attālināti strādājošo izglītības iestāžu skaits
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Pakāpeniski samazinās to izglītības iestāžu skaits, kas strādā attālinātā režīmā, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta dati.

Aizvadītajā nedēļā Covid-19 dēļ pilnībā attālināti izglītības process notika piecās izglītības iestādēs.

Mācības attālināti norisinājās trīs vispārējās izglītības iestādēs - divās pamatskolās un vienā vidusskolā. Tāpat attālinātās mācības notika kādā speciālās izglītības iestādē un profesionālās ievirzes mākslas izglītības iestādē.

Pirmsskolas izglītībā piecgadniekiem un sešgadniekiem Covid-19 dēļ karantīnā bija devušās vairāk nekā 20 grupas no bērnudārziem Rīgā.

Kopumā Latvijā pirmsskolas izglītības līmenī piecgadniekiem un sešgadniekiem saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīna bija noteikta 0,85% bērnudārzu grupu. Vēl 1,67% bērnudārzu grupu karantīna bija noteikta daļēji.

Pamatizglītības posmā attālināti mācījās 1,83% no visa klašu skaita, bet vēl 0,3% klašu attālināti mācījās daļa skolēnu.

Visvairāk attālināti pamatizglītību iegūst Rīgas, Dienvidkurzemes un Gulbenes skolās, kur attālinātajās mācībās tika nosūtītas vairāk nekā 20 klases.

Visā Latvijā attālinātās mācības bija noteiktas 1,43% no vidusskolas posma klašu skaita un vēl 0,3% gadījumos - daļai no klasēm.

Visbiežāk attālināti vispārējo vidējo izglītību ieguva Rīgas skolu skolēni.

Attālinātās mācības bija noteiktas arī daļā profesionālās izglītības iestāžu. Pamatizglītībā trīs gadījumos attālināti mācījās daļa klases un 30 gadījumos - visa klase, savukārt, ja vidējās izglītības posmā attālinātās mācības iepriekš noteiktas 34 klasēm pilnībā, tad pagājušajā nedēļā tās bija jau 50 klasēm.

Visvairāk attālināti profesionālo izglītību vidējās izglītības pakāpē apguva Rīgas un Jūrmalas skolēni, kur neklātienē noteikta vairāk kā desmit klasēm. Tāpat attālinātās mācības noteiktas vairāk kā desmit klasēm pamatizglītības pakāpē Ķekavas un Gulbenes novadā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu