"Latvijas antinacistiskā komiteja" nerīkos protesta akciju 16.martā Vecrīgā

TVNET/LETA
"Latvijas antinacistiskā komiteja" nerīkos protesta akciju 16.martā Vecrīgā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Leģionāru atceres dienā blakus Brīvības pieminekļa laukumam Bastejkalna pusē notiek biedrības "Latvijas Antinacistiskā komiteja" rīkotā sapulce. 16. marts, 2016.
Leģionāru atceres dienā blakus Brīvības pieminekļa laukumam Bastejkalna pusē notiek biedrības "Latvijas Antinacistiskā komiteja" rīkotā sapulce. 16. marts, 2016. Foto: Zane Bitere / LETA

Biedrība "Latvijas antinacistiskā komiteja" nerīkos protesta pasākumu 16.martā Vecrīgā, teica biedrības pārstāvis Andrejs Pagors.

Viņš norādīja, ka šogad, ņemot vērā situāciju pasaulē, lai neveicinātu provokācijas un nesaasinātu konfliktus, biedrība nolēmusi nepārsūdzēt Rīgas domes lēmumu neļaut rīkot sapulci Vecrīgā pret "Waffen SS" noziegumu attaisnošanu.

Ņemot vērā, ka Rīgas domes piedāvātās vietas, kur šādu sapulci rīkot, nav saistītas ar 16.marta notikumiem, biedrības pārstāvji dosies uz Ventspils novada Zlēkām, kur noliks ziedus pie pieminekļa nacistu nogalinātajiem iedzīvotājiem.

Pagors uzsvēra, ka pašreizējā situācija ir svarīgi saglabāt tautas kopību un nevairot savstarpējas ķildas un nesaskaņas.

Kā ziņots, biedrībai "Latvijas antinacistiskā komiteja" nav atļauts rīkot sapulci Vecrīgā pret "Waffen SS" noziegumu attaisnošanu, uzzināja Rīgas domē.

16.martā biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa organizēs gājienu no Rīgas Sv.Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim. Gājiens paredzēts no plkst.11 līdz 13, lai pieminētu latviešu leģionārus.

Savu pasākumu šajā dienā Vecrīgā bija pieteikusi arī organizācija, kas sevi dēvē par "Latvijas antinacistisko komiteju".

Kā skaidroja Rīgas domē, pamatojoties uz tiesībsargājošo iestāžu informāciju un norādījumiem par ievērojamu sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējumu, šis pasākums nav atļauts.

Pasākuma rīkotājiem ieteikts izvēlēties citu pasākuma norises vietu, piemēram, pie Padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā vai memoriāla Rumbulā. Šādu lēmumu pieņēmis pilsētas izpilddirektors.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu