S, 23.09.2023.

Interneta mediji: Azerbaidžānas karaspēks sācis uzbrukumu Kalnu Karabahā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AP/Scanpix

Vairāki interneta mediji ceturtdien ziņoja, ka Azerbaidžānas karaspēks ir sācis uzbrukumu Kalnu Karabahā, tomēr Azerbaidžāna nosauca šīs ziņas par nepatiesām.

Interneta mediji, tai skaitā Krievijas vietne rusarminfo.ru, ziņoja, ka Azerbaidžānas karaspēks devies uzbrukumā un ieņēmis Paruhas (Faruhas) un Hramortas (Pirļaras) ciemus.

Azerbaidžāna uzdrošinājusies veikt šādas darbības tāpēc, ka Krievija daļu no saviem "miera uzturētājiem" Kalnu Karabahā nosūtījusi karot uz Ukrainu.

Kalnu Karabahas Informācijas centrs paziņoja, ka Azerbaidžānas Bruņotie spēki ceturtdien šķērsojuši kontaktlīniju, dodoties uz Askeranas rajona Paruhas ciemu.

"Karabahā dislocēto Krievijas miera uzturēšanas spēku pārstāvji mēģina sarunu ceļā apturēt tālāku virzīšanos uz priekšu un atgriezt Azerbaidžānas karavīrus izejas pozīcijās," teikts paziņojumā.

Armēnijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Azerbaidžānas spēki pēcpusdienā ''pārkāpuši Kalnu Karabahas kontaktlīniju Krievijas miera uzturēšanas misijas atbildības zonā un iebrukuši Paruhas ciemā".

"Šādas agresīvas Azerbaidžānas darbības atkal liecina par to, ka oficiālā Baku turpina rupji pārkāpt 2020.gada 9.novembra trīspusējo paziņojumu, saskaņā ar kuru tika pārtrauktas kaujas darbības, puses apstājās ieņemtajās pozīcijās un gar kontaktlīniju Kalnu Karabahā tika izvietots Krievijas miera uzturēšanas kontingents," teikts paziņojumā.

Savukārt Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka šādas ziņas neatbilst patiesībai.

"Situāciju mākslīgi pārspīlē armēņu avoti. Mērķis ir tīši radīt gaisotni, kas var izraisīt histēriju, mulsināt un maldināt sabiedrību. Nav pamata panikai un uztraukumam. Azerbaidžānas armijas vienības pilnībā kontrolē operatīvo situāciju," teikts Azerbaidžānas paziņojumā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais