P, 30.01.2023.

Skride: Ārsti no Ukrainas izteikuši vēlmi strādāt Latvijas medicīnas iestādēs

TVNET/LETA
Skride: Ārsti no Ukrainas izteikuši vēlmi strādāt Latvijas medicīnas iestādēs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Ārsti, kas bēg no kara Ukrainā, izteikuši vēlmi strādāt Latvijas slimnīcās un privātajās iestādēs, piektdien TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kardiologs, Saeimas deputāts Andris Skride.

Pašlaik slimnīcā neesot liela Ukrainas bēgļu pieplūduma medicīniskās palīdzības sniegšanai, taču esot kolēģu interese par darbu stacionārā.

"Šobrīd mēs slimnīcā varbūt vēl nejūtam šo Ukrainas jautājumu, turpinās darbs ar Covid-19.

Bet mums ir pirmie ārsti no Ukrainas, kuri ir izteikuši vēlmi strādāt slimnīcā, un ar administrācijas palīdzību strādājam, lai mēs varētu viņus iekļaut," informēja Skride.

Pēc viņa paustā, ir ārsti no Ukrainas, kas tuvākajā laikā sāks strādāt vairākās privātajās iestādēs, tostarp laboratorijās. Vairāk nekā 20 farmaceitu sāks darbu Latvijas aptiekās, tāpat ar medicīnas jomu saistītie pasniedzēji sāk darbu Rīgas Stradiņa universitātē.

Ārsts ir pārliecināts, ka medicīnas jomā attiecībā uz bēgļiem no Ukrainas valstiski ir radīti priekšnoteikumi, lai cilvēki varētu strādāt, un viņi iekļausies Latvijas darba tirgū.

Ukrainas ārstu kvalifikācija tiek pielīdzināta ar Latvijas Ārstu biedrības starpniecību, bet medmāsu izglītību pielīdzina Veselības inspekcija. "Mums jābūt pretimnākošiem, un nebūtu jābūt problēmām," uzskata Skride, piebilstot, ka nevajadzētu atgrūst speciālistus arī viņu dzimtās valodas dēļ.

Jau ziņots, ka līdz otrdienai PSKUS medicīniskā palīdzība bija sniegta 40 Ukrainas civiliedzīvotājiem, pavēstīja slimnīcas komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

Dati līdz 22.martam liecina, ka ambulatorā medicīniskā palīdzība sniegta 28 pacientiem, savukārt stacionārā - 12.

Veinberga norādīja, ka pacientu skaits kopumā nav liels. Tie Ukrainas civiliedzīvotāji, kas vērušies pēc palīdzības, bijuši, piemēram, ar hroniskām kaitēm vai apmeklējuši ārsta konsultāciju poliklīnikā.

Viņa uzsvēra, ka tie, kas ārstējas slimnīcā, nav karadarbībā cietušie - tiem medicīniskā palīdzība sniedzama akūti uzreiz, turpat uz vietas Ukrainā vai tuvākajos reģionos, savukārt Latvijā nonāk civiliedzīvotāji ar kādām veselības problēmām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu