Foto ⟩ Liepājā dalībai mācību ciklā “Namejs 2022” ierodas ASV militārās tehnikas vienības

TVNET/LETA
Liepājā dalībai mācību ciklā “Namejs 2022” ierodas ASV militārās tehnikas vienības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Seržants Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija

Pirmdien, 18.aprīlī, Liepājas ostā ieradies ASV komercpārvadājumu kravas kuģis, nogādājot vairāk nekā 350 ASV Bruņoto spēku militāros un atbalsta tehnikas līdzekļus, informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Komunikācijas pārvalde.

Ievestos līdzekļus izmantos militāro mācībās "Namejs 2022". Saskaņā ar mācību plānu maija sākumā ASV militārā tehnika no Liepājas ostas tiks pārvietota ar sauszemes transportu uz iepriekš noteiktām mācību norises vietām, betjau vasaras sākumā līdz ar mācību noslēgumu visa šī tehnika tiks nogādāta pāri okeānam atpakaļ uz ASV.

ASV militārās tehnikas uzņemšanas operācijā, drošības, loģistikas un ikdienas nodrošinājuma, kā arī spēku pārvietošanas atbalsta pasākumos no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalījās Nodrošinājuma pavēlniecības Pārvietošanas koordinācijas centrs un 1.Reģionālais nodrošinājuma centrs, kā arī Jūras spēki, Militārā policija un Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes karavīri un zemessargi.

Latvijas karavīri un zemessargi īstenoja ostas operāciju un uzņemošās valsts atbalsta funkciju sadarbībā ar ASV Bruņoto spēku personālu.

Liepājas osta pirmo reizi tās vēsturē ir kļuvusi par galamērķi ASV armijas vienību transportēšanai pāri okeānam.

Kā ziņots, no šodienas līdz 27.maijam Latvijā norisināsies militāro mācību cikla "Namejs 2022" pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām.

Dalībai mācību "Namejs 2022" pirmajā posmā Latvijā ieradīsies militārās vienības no ASV, Čehijas, Polijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Igaunijas.

Mācību uzdevumus kopīgi pildīs sabiedroto karavīri, kas NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā pašlaik dislocēti Latvijā rotācijas kārtībā, pārstāvot desmit nācijas - Albāniju, Čehiju, Itāliju, Islandi, Melnkalni, Kanādu, Poliju, Slovākiju, Slovēniju un Spāniju.

Video: Liepājas ostā ienāk 200 metrus garš kuģis no ASV

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu