Pk, 12.08.2022.

Krievija bloķē starptautisku šaha vietni, kas publicējusi rakstus par Ukrainu

TVNET/LETA
Krievija bloķē starptautisku šaha vietni, kas publicējusi rakstus par Ukrainu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Krievija nedēļas nogalē bloķējusi ASV atrodošos šaha vietni "Chess.com" pēc tajā publicētiem diviem rakstiem par Maskavas agresiju pret Ukrainu, ziņo "Chess.com".

"Chess.com" skaidro, ka sestdien vietni bloķējis Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un plašsaziņas līdzekļu uzraudzības dienests "Roscomnadzor".

"Roscomnadzor" ir atbildīga par cenzūru Krievijā, kas īpaši aktivizējusies pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā. Kopš karadarbības uzsākšanas 24.februārī "Roscomnadzor" jau bloķējis simtiem vietņu, tostarp "Facebook", "Twitter", "Instagram", "Google News", "BBC News", NPR un "Amnesty International".

Saskaņā ar "Roscomnadzor" apgalvojumiem "Chess.com" bloķēšanas mērķis ir liegt pieeju diviem rakstiem - "Par iebrukumu Ukrainā", kurā izklāstīta šaha portāla politika un darbības saistībā ar Krievijas karu pret Ukrainu, kā arī sniegtas atbildes uz jautājumiem par karu, un "Ukrainas šahisti kara laikā", kurā intervēti Ukrainas šahisti par apstākļiem un viņu uzskatiem kara sākuma dienās.

Tā kā "Chess.com" izmanto drošas tīmekļa lapas, "Roscomnadzor" nevar bloķēt atsevišķas tīmekļa vietnes lapas un ir nobloķējusi visu "Chess.com" vietni.

Tiek ziņots, ka piekļuve "Chess.com" lietotnēm nav bloķēta. Tāpēc portāla vadība aicina Krievijas iedzīvotājus arī turpmāk apmeklēt tīmekļa vietni, izmantojot tās lietotnes, vai arī apiet bloķēšanu ar kādu no VPN pakalpojumiem.

Šaha portāls vēlreiz apliecina, ka visasākajā iespējamajā veidā nosoda Krievijas valdības uzsākto karu pret Ukrainu un turpinās publicēt materiālus par to.

Tāpat arī turpmāk tīmekļa vietnē tiks gaidīti Krievijas iedzīvotāji, kuri nepakļaujas valdības noteiktajam aizliegumam un spēlē šahu "Chess.com".

Francijas raidorganizācija "France 24" vēsta, ka "Chess.com" aizliegšanu iniciējis Krievijas šahists Sergejs Karjakins.

Karjakinu par atbalstu Krievijas karam Ukrainā Starptautiskā Šaha federācija (ICF) marta beigās diskvalificēja uz pusgadu.

"Chess.com" ir populārākais šaha portāls pasaulē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu