Brīvdabas muzejā 30. aprīlī notiks Pavasara tirgus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus Brīvdabas muzejā.
Tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus Brīvdabas muzejā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien, 30.aprīlī, apskatei tiks atvērtas eksponātēkas un notiks Pavasara tirgus, informēja muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.

Viņa norāda, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. Tā platība ir 87 hektāri, un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem.

Brīvdabas muzejs ir zinātniski izplānota kolekcija, kas ar celtnēm, to iekārtojumu, celtņu un to grupu savstarpējo novietojumu ainavā rāda zemniecības un lauku dzīvesveida attīstību no 17. gadsimta līdz 20. gadsimta trīsdesmitajiem gadiem.

Tā kā lauku sabiedrība bija saistīta ar daudzām amatniecības nozarēm, tad muzejā ir pārstāvētas arī ar amatniecību saistītas celtnes, darba iekārtas un priekšmeti. Dzīvesveida pilnīgākai attēlošanai muzejā ir dažādu kristīgo konfesiju dievnami, ceļa un sādžu krusti, brāļu draudzes saiešanas nams un dzīvojamā rija, kuras telpās 18. gadsimta sākumā skoloti zemnieku bērni.

Brīvdabas muzeja Pavasara tirgū savu preci 30.aprīlī piedāvās vairāk nekā astoņdesmit amatnieku un pārtikas mājražotāju. Latvijas amatnieki pircējus sagaidīs ar pinumiem, adījumiem, rotām, kā arī brīnišķīgiem tekstila, keramikas un koka darinājumiem. Pārtikas mājražotāji piedāvās maizi, sierus un gaļas produktus, pīrādziņus un kūkas, mērcītes un vietējo medu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu