Limbažu novadā motociklists pārsniedz atļauto ātrumu par vairāk nekā 90 km/h

Motocikls brauc lielā ātrumā FOTO: Shutterstock

Kārtības sargi sodījuši kādu motociklistu Limbažu novadā, kurš pārsniedzis atļauto braukšanu ātrumu par vairāk nekā 90 kilometriem stundā, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja prevencijas grupas vecākā inspektore Ieva Ploriņa.

Pagājušās nedēļas beigās visu trīs Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Kārtības policijas struktūrvienības organizēja kopīgo Baltijas valstu reidu "Via Baltica", kura laikā veica pastiprinātu atļautā braukšanas ātruma kontroli. Latvijas teritorijā šīs akcijas laikā papildu satiksmes uzraudzība tika veikta uz Tallinas šosejas un Bauskas šosejas.

Piektdien, 29.aprīlī, ap plkst.19.30 VP Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Limbažu novada Liepupes pagastā, uz autoceļa Kocēni - Limbaži - Tūja 53. kilometrā, pamanīja "Suzuki" markas motociklu, kura vadītājs ārpus apdzīvotas vietas ievērojami pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Minētajā ceļa posmā ir noteikts maksimālais atļautais braukšanas ātrums 90 km/h. Vīrietis šajā posmā vadīja transportlīdzekli ar 187 km/h lielu ātrumu.

Par notikušo policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta, proti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Konkrētajā dienā uz Tallinas šosejas, Vidzemes reģiona policijas pārvaldes apkalpojamā ceļa posmā, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu kopā pieņemti deviņi administratīvā pārkāpuma lēmumi.

Valsts policija aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvība.

Uz augšu
Back