C, 28.09.2023.

Tukumā likumsargi atrod 59 000 nelegālo cigarešu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti sadarbībā ar citām VP struktūrvienībām sankcionētu kratīšanu laikā Tukumā atsavinājuši 59 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīžu markām un aizturējuši divas personas, informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Viens no noziegumā iesaistītajiem vīriešiem ticis aizturēts, vadot automašīnu. Policijas darbiniekiem radās pamatotas aizdomas, ka viņš transportlīdzekli vada, būdams narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā, tāpēc viņu vispirms nogādāja medicīnas iestādē analīžu veikšanai.

Policijas rīcībā ir informācija, ka abas aizturētās personas tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju organizētā grupā veic jau ilgstošu laiku, savā darbībā plaši izmantojot dažādas konspirācijas metodes.

Tika atklāta sarežģīta komunikācijas un loģistikas shēma, kas veidota, lai apgrūtinātu noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un pierādīšanu.

Aizturētās personas ir 1950. un 1974.gadā dzimuši vīrieši. Tiesā pieņemts spriedums par apcietinājuma piemērošanu vienam no noziegumā iesaistītajiem vīriešiem, bet otram - drošības līdzekļa, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, piemērošanu. Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

Kalniņa norāda, ka Tukumā un Tukuma novadā jau iepriekš sākta kriminālprocesa izmeklēšana par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju organizētā grupā, veicot piecas sankcionētas kratīšanas.

Izmeklēšanas gaitā policija vērsīsies arī pret abu vīriešu iespējami noziedzīgi iegūto īpašumu vai mantu, to atsavinot valsts labā.

Par šādu noziegumu draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais