Grandiozajā Baltijas drifta sezonas atklāšanā triumfē lietuvieši un igauņi

FOTO: Publicitātes foto

Sestdien, 14. maijā, Biķernieku trasē ar aizraujošām cīņām un mainīgiem laika apstākļiem tika aizvadīta grandiozā Baltijas drifta sezonas atklāšana. PRO klasē labāko sniegumu demonstrēja lietuviešu braucēji, jo finālā Donats Macpreikšs izcīnīja uzvaru pār Valdu Vindžigelski, savukārt Semi Pro ieskaitē visu goda pjedestālu šoreiz aizņēma sportisti no Igaunijas.

Jaunā 2022. gada sezona tika iesākta ar jaunu dalībnieku rekordu, jo uz starta Biķernieku trasē stājās 126 piloti no visām trim Baltijas valstīm – 68 Street klases pārstāvji, 40 Semi Pro braucēji un 18 PRO klases sportisti. Jāatzīmē, ka šo sacensību ietvaros norisinājās Latvijas, Igaunijas, Livonijas un Baltijas čempionāta posmi, tāpat arī savas cīņas aizvadīja Latvijas un Igaunijas drifta kausi.

Visas dienas garumā trasē valdīja mainīgi laika apstākļi, jo lietus mijās ar sauli, kas gādāja par ļoti mainīgu seguma stāvokli. Braukšanu sarežģītu padarīja ne vien maiņa starp slapjo un sauso segumu, bet arī tas, ka pilnīgi jaunās konfigurācijas ietvaros vairākas reizes mainījās arī asfalta sastāvs. Tādējādi pilotiem visas dienas garumā nācās pielāgoties jauniem un neparedzamiem apstākļiem trasē.

PRO klasē labāko sniegumu kvalifikācijā uzrādīja jaunais igauņu pilots Kevins Pesurs, aiz sevis atstājot Valdu Vindžigelski no Lietuvas un Edgaru Kroģeri no Latvijas. Ņemot vērā, ka punktus kvalifikācijā spēja iegūt tikai 12 piloti, tad iepriekš minētie trīs, kā arī lietuvietis Donats Macpreikšs jau automātiski iekļuva TOP 8 kārtā.

FOTO: Publicitātes foto

Kvalifikācijas uzvarētājs Pesurs TOP 8 piedzīvoja zaudējumu pret Rolandu Bērziņu, kamēr Kroģeris šoreiz piekāpās igauņa Ao Vaidas priekšā. Pusfinālā izcilu sniegumu demonstrēja iepriekš minētie lietuvieši Vindžigelskis un Macpreikšs, kuri attiecīgi pārspēja Bērziņu un Vaidu. Duelī par trešo vietu šoreiz pārāk izrādījās igaunis Ao Vaida, savukārt lielajā finālā Donats Macpreikšs tika galā ar savu tautieti Valdu Vindžigelski.

Semi Pro klasē latviešu sportistiem viss iesākās lieliski, jo uzvaru kvalifikācijā izcīnīja pieredzējušais Aleksandrs Murajs, aiz sevis atstājot igauņus Kristo Päästel un Kalev Kivilo. Bez šiem trim TOP 16 kārtā savu labo kvalifikācijas rezultātu dēļ automātiski iekļuva arī Jānis Bērziņš, Dāniels Lācis, Anrijs Luters un vēl divi viesi no Igaunijas – Arti Kannistro un Michael Reiljan.

Cīņas Semi Pro ieskaitē tik tiešām bija karstas un aizraujošas, vairākās epizodēs latviešu pilotiem nepaveicoties ar tehniku un izbraukšanām ārpus trases. Beigās līdz labāko četriniekam spēja aizcīnīties trīs igauņu piloti un Jānis Bērziņš. Pirmajā pusfinālā Michael Reiljan izdevās pārspēt Bērziņu, savukārt otrajā pusfinālā Kristo Päästel spēja tikt galā ar savu tautieti Ragnar Viinapuu. Finālā Päästel ar pārliecinošu sniegumu izcīnīja uzvaru, savukārt cīņā par trešo vietu labāks šoreiz Viinapuu, tādējādi nodrošinot Igaunijai Semi Pro klasē pilnu pjedestālu.

FOTO: Publicitātes foto

Labs sniegums Igaunijai padevās arī Street ieskaitē, jo 68 pilotu konkurencē uzvaru izcīnīja igaunis Sergejs Šestopalovs, kurš fināla pārspēja Hariju Bildartu. Cīņā par trešo vietu šoreiz triumfēja Igors Vozņakovskis, izcīnot uzvaru pār Rustamu Džurabajevu. Jāatzīmē, ka uz šo sezonu Street klasē ir ieviests jaunums – TOP 32 X tandēmu braucieni. Tajos sacenšas sportisti, kas kvalifikācijā ieguvuši 33. vai zemāku rezultātu, tādējādi ļaujot šiem jaunajiem pilotiem iegūt tandēmu pieredzi pret līdzvērtīgiem konkurentiem sacensību režīmā. Šajā jaunajā TOP 32 X šoreiz vēsturiski triumfēja Dāvis Kalniņš, aiz sevis atstājot Emīlu Segliņu un Uģi Jurovu.

Sacensību organizatori izsaka lielu paldies visiem skatītājiem, kuri, spītējot laikam, bija klātienē un ar kuriem bija iespēja kopā atklāt 2022. gada sezonu. Visi Baltijas braucēji kā viens atzīmē, ka Latvijas fani ir vislabākie un liels iemesls tam, kāpēc viņi vienmēr vēlas ierasties Latvijā un piedalīties šeit sacensībās, liels paldies no katra braucēja!

Uz augšu
Back