Rīgas pašvaldības izpilddirektors: traktors ziedu savākšanai izmantots arī citus gadus

TVNET/LETA
Rīgas pašvaldības izpilddirektors: traktors ziedu savākšanai izmantots arī citus gadus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Neskatoties uz to, ka pašvaldība aizvākusi 9. maijā iedzīvotāju atnestos ziedus, 10. maija vakarā pie pieminekļa Pārdaugavā turpinās ziedu nolikšana.
Neskatoties uz to, ka pašvaldība aizvākusi 9. maijā iedzīvotāju atnestos ziedus, 10. maija vakarā pie pieminekļa Pārdaugavā turpinās ziedu nolikšana. Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai arī kādam puķu novākšana pie padomju pieminekļa Pārdaugavā ar traktora palīdzību izraisīja nepatīkamas sajūtas, šāda metode tikusi izmantota arī citus gadus, trešdien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē atzīmēja Rīgas pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange.

Pēc Langes vārdiem, pašvaldībai šogad bija laba sadarbība ar iekšlietu iestādēm drošības pasākumu plānošanā, līdz ar to 9.maijs "bija kontrolēts" un nekādu lielu ekscesu nebija.

Runājot par 10.maijā sekojošo ziedu aizvākšanu, pašvaldība esot ņēmusi vēra kontekstu, proti, to, ka valsts pārstāvji bija aicinājuši vispār nedoties uz šo pieminekli. Tāpat pašvaldība ņēmusi vērā iepriekšējo gadu pieredzi, kad nākamajās dienās ziedi dažkārt tikuši izkārtoti provokatīvās kompozīcijās. "Lai no tā izvairītos, mēs pieņēmām lēmumu 10.maija rītā šos ziedus novākt," skaidroja Lange.

Lange saprotot "lielo jautājumu" par traktortehnikas izmantošanu ziedu aizvākšanā, bet ziedu aizvākšanas process, cik zinot Lange, nekad neesot noticis savādāk.

"Man žēl, ka tas izraisījis šādas sajūtas, ka tā bijusi necienīga rīcība. Man tiešām par to žēl. Bet vai mēs būtu rīkojušies savādāk? Visticamāk, ņemot vērā, ka 9.maijs bija Ukrainā cietušo un bojāgājušo piemiņas dienu, mēs noteikti būtu rīkojušies tāpat," piebilda Lange.

Jau vēstīts, ka, neraugoties uz aicinājumiem 9.maijā pieminēt Krievijas agresijas upurus Ukrainā un nepulcēties pie padomju režīma memoriāliem, Rīgā, pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, devās cilvēki, lai arī ievērojami mazākā skaitā nekā citus gadus.

Nākamās dienas rītā ziedi no pieminekļa tika aizvākti, kā rezultātā pie pieminekļa atkal tika pulcēti cilvēki. Vakarpusē pāris simti sanākušo jau uzvedās agresīvi un bravūrīgi, tostarp slavinot Krieviju un attaisnojot tās agresiju Ukrainā.

Saistībā ar notikumiem 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā policija sākusi vairākus kriminālprocesus un desmitiem administratīvā pārkāpuma procesus.

Vērtējot atsevišķu policistu rīcību sabiedriskās kārtības nodrošināšanā 10.maijā Uzvaras parkā Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks pieņēmis lēmumu atstādināt no dienesta pienākumu pildīšanas trīs policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas - iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītāju, Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes viena bataljona komandieri un vienu inspektoru. Dienesta pārbaude patlaban turpinās.

Tikmēr Marija Golubeva (AP) ir atkāpusies no iekšlietu ministres amata.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu