Sv, 14.08.2022.

Latvijas Banka izlaidīs māksliniekam Vilhelmam Purvītim veltītu monētu

TVNET
Latvijas Banka izlaidīs māksliniekam Vilhelmam Purvītim veltītu monētu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Latvijas Banka

25. maijā Latvijas Banka izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Vilhelms Purvītis", portālu TVNET informēja Latvijas Bankas preses dienests.

Monētas "Vilhelms Purvītis" grafisko dizainu veidojusi Frančeska Kirke. Mākslinieces radītā monēta interpretē Vilhelma Purvīša gleznā "Ziema" esošos elementus – ažūri majestātiskos bērzus, vizuļojošo neaizsalušā ezera ūdeni, apmākušās ziemas debesis – un eleganti pārceļ tos sudraba monētā, izmantojot dažādas intensitātes matējumus, tekstūras un spoguļvirsmu.

Latvijas Bankas pārstāvji uzsver, ka kolekcijas monēta iznāk īpašā laikā – šogad ar virkni pasākumu Latvijā atzīmē mākslinieka 150 gadu jubileju. Par godu šim notikumam no 28. maija arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde "Purvītis".

Kā atgādina Latvijas Bankas pārstāvji, Vilhelms Purvītis (1872–1945) ir viens no ievērojamākiem Latvijas 19. gs. beigu–20. gs. pirmās puses gleznotājiem un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājiem.

Vilhelmu Purvīti var uzskatīt arī par latviešu mākslas diplomātu: viņa vārds jau dzīves laikā sniedzās pār Latvijas robežām – darbi tika kolekcionēti un saņēma godalgas ārzemju izstādēs, un viņš pats aktīvi rīkoja Latvijas mākslas izstādes Eiropas pilsētās.

Bankas pārstāvji uzsver, ka kolekcijas monētas iegāde būs iespējama tikai tīmekļvietnē e-monetas.lv no 25. maija pulksten 12. 

Monētas cena būs 65  eiro, iegādes limits vienai personai – 2 monētas. Monētas tirāža ir 4000 eksemplāri. Monēta izgatavota Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Veikto pirkumu saņemšana būs iespējama ar pasta starpniecību vai klātienē Latvijas Bankas kasēs Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1B. Lai nodrošinātu vienmērīgu klientu plūsmu, pasūtījumu saņemšanai Latvijas Bankas kasēs tiks piemērots izlīdzinātais grafiks – pasūtījuma apstiprinājumā klients tiks informēts par datumu, sākot ar kuru varēs saņemt pasūtījumu kasēs. Pasūtījuma saņemšana būs iespējama 20 darbadienu laikā, sākot ar pasūtījuma apstiprinājumā norādīto datumu. Sākotnējā pasūtījuma izņemšanas datuma maiņa nebūs iespējama.

Vienlaikus šajā dienā tiks izlaists arī apgrozības monētu komplekts "Finanšu pratība" Brilliant Uncirculated kvalitātē, kurā iekļautas 2022. gada eiro apgrozības monētas ar nominālvērtību no 1 centa līdz 2 eiro un papildus tām arī jaunā 2 eiro piemiņas monēta "Finanšu pratība", kura suvenīrkartītēs un tīstokļos tika emitēta aprīļa mēnesī. Apgrozības monētu komplekta cena ir 25 eiro un iegādes limits vienai personai – 4 eksemplāri (kopējā tirāža – 7000 eksemplāru).

Kā skaidroja Latvijas Bankas pārstāvji, kolekcijas monēta "Vilhelms Purvītis" un apgrozības monētu komplektā "Finanšu pratība" iekļautās monētas ir likumīgi maksāšanas līdzekļi Latvijas Republikā.

Bankas pārstāvji gan pieļauj, ka ir maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāks apgrozībā, jo kolekcijas monētas pēc būtības ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu