Sašķidrinātais amonjaks no Ventspils ostas termināļa ir izvests, paziņo VVD
Papildināts

Ventspils osta FOTO: Shutterstock

Sašķidrinātais amonjaks izvests no Ventspils ostas termināļa, informēja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Aija Jalinska.

 VVD uzdevis SIA "Ventamonjaks" sākt termināļu atbrīvošanu no amonjaka tehnoloģiskā atlikuma. Uzņēmums ir apliecinājis, ka pašlaik tam ir pietiekami finanšu līdzekļi, lai nodrošinātu tālākos procesus un drošības riski nepastāv, piebilst Jalinska.

Viņa uzsver, ka VVD turpina darbu ar uzņēmumu, lai organizētu termināļa darbības apturēšanu. Tiek gatavots lēmums par iekārtu apturēšanu uz laiku. Precīza informācija sekos pēc VVD lēmuma izdošanas.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Ventspils domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš ("Latvijai un Ventspilij"), atlikušā amonjaka - aptuveni 3000 tonnas - droša uzglabāšana tiks nodrošināta, jo finansējuma šādām darbībām pietiek vairākiem mēnešiem.

Vītoliņš norāda, ka tagad "Ventamonjaks" kopā ar "VK Transit Services" gatavo priekšlikumu VVD par pilnīgu uzņēmuma atbrīvošanu no sašķidrinātā amonjaka. Gan veidu, kā to izdarīt, gan iespējamo laika grafiku uzņēmumi plāno iesniegt VVD nākamajā nedēļā.

Vienlaikus uzņēmums turpina strādāt pie iespējas noņemt sankcijas un gatavo pieteikumu Uzņēmumu reģistram par to, ka mainījušies patiesā labuma guvēji. Pieteikumu Uzņēmumu reģistram plānots iesniegt tuvāko dienu laikā.

Jau ziņots, VVD, saskaņojot ar "Ventamonjaku", bija pagarinājis sašķidrinātā amonjaka izvešanas termiņu no Ventspils ostas termināļa līdz 20.maijam. VVD veic stingru uzraudzību un atkarībā no tālākas situācijas virzības lems par vajadzību "Ventamonjakam" piemērot normatīvajos aktos paredzēto piespiedu izpildes mehānismu.

Sašķidrināto amonjaku vajadzēja izvest, jo sankciju ietekmē, kas ieviestas Krievijas sāktā kara dēļ, uzņēmums "Ventamonjaks", kura rezervuāros atradās 40 000 tonnu bīstamas vielas - šķidrā amonjaka -, nevar norēķināties ar uzņēmumu "VK Terminal Services", kas sniedz "Ventamonjakam" dažādus pakalpojumus, tostarp nodrošina amonjaka drošu uzglabāšanu.

Uz augšu
Back