Vadoties no Vācijas valdības Preses un informācijas dienesta sagatavotās informācijas, saruna ar Krievijas prezidentu notikusi pēc Makrona un Šolca iniciatīvas, savukārt tās saturu noteicis Krievijas karš pret Ukrainu un pūliņi šo karu izbeigt.
Skudras skatījumā, sarunā ar Putinu akcenti likti uz četriem jautājumiem,
proti, panākt uguns pārtraukšanu, atvilkt Krievijas karaspēku, sākt nopietnas un tiešas sarunas ar Ukrainas prezidentu un diplomātiskā ceļā atrisināt konfliktu.
Sarunas dalībnieki pārrunājuši arī civiliedzīvotāju humānā stāvokļa uzlabošanu. Skudra informācijā pēc sarunas saskatījis zināmus pozitīvus momentus, piemēram, Putina apsolījumu apieties ar sagūstītajiem karotājiem atbilstoši starptautiskajām humānajām tiesībām, nodrošināt Starptautiskajam Sarkanajam Krustam netraucētu piekļuvi gūstekņiem, atļaut labības eksportu no Ukrainas pa jūras ceļu.
Tikmēr Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Marko Mihkelsons kritizēja gandrīz pusotru stundu ilguši telefonsarunu ar Putinu, norādot, ka Francijas un Vācijas līderu sarunas ar Krievijas prezidentu novedīs pie jaunas Krievijas vardarbības citviet.
"Neticami, ka pašreizējie Francijas un Vācijas līderi neviļus bruģē ceļu jaunai krievu vardarbībai,"