T, 29.03.2023.

Biķerniekos aizvadītas pirmās drošas elektroskrejriteņu braukšanas apmācības

TVNET Auto
Biķerniekos aizvadītas pirmās drošas elektroskrejriteņu braukšanas apmācības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Svētdien Biķernieku trasē Latvijas čempionāta motošosejā laikā notika pirmā drošas elektroskrejriteņu braukšanas apmācības kampaņa. 2021. gadā Rīgā vien ir reģistrēti vairāk kā 600 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir iesaistīti elektroskrejriteņi. Apmācības organizēja skrejriteņu nomas operators Tuul sadarbībā ar 1. Motoskola, un par tām interesi izrādīja vairāki simti cilvēku.

Ņemot vērā elektrisko skrejriteņu popularitātes pieaugumu ikdienas lietošanā Rīgā, būtiski ir panākt, lai to lietotāji ne tikai tehniski saprot skrejriteņu vadīšanas pamatprincipus, bet arī izprot, ko nozīmē droši pārvietoties pilsētvidē, rēķinoties gan ar gājējiem, gan ar citiem satiksmes dalībniekiem.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem ikdienā ir panākt, lai skrejriteņu lietotāji ne tikai domātu par to, kuram satiksmē ir priekšroka, bet pirms katra manevra un krustojuma pārliecinātos, ka pārējie satiksmes dalībnieki, kuriem būtu tas jāpalaiž, patiešām skrejriteņa vadītāju ir pamanījuši, tāda veidā pasargājot gan sevi, gan pārējos satiksmes dalībniekus.

Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja ne tikai izrunāt drošas braukšanas pamatprincipus 1. Motoskolas vadītāja un drošas braukšanas instruktora Uģa Spēlmaņa vadībā un aizdomāties par ikdienā būtiskām tehniskām detaļām satiksmē, bet arī ar Tuul skrejriteņiem praktizēt dažādas sarežģītības tehniskas figūras, kas uzlabo vadīšanas iemaņas sarežģītākos manevros pilsētvidē.

“Šis bija lielisks piemērs, kā caur motosporta pasauli drošā vidē trasē sākt izglītošanas ciklu par drošu braukšanu ar elektriskajiem skrejriteņiem,” saka Raivis Ozoliņš, Tuul vadītājs Latvijā. “Plānojam piedalīties līdzīgās izglītojošās aktivitātēs regulāri dažādu publisku pasākumu ietvaros ar dažādiem partneriem un nākotnē noteikti veidot sadarbību arī ar Rīgas domi, Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) un Valsts policiju, un iesaistīties sabiedrības izglītošanā par drošu pārvietošanos pilsētā kopīgiem spēkiem. Mūs priecē, ka drošai braukšanai pilsētvidē uzmanību sāk pievērst arī tādas iestādes kā CSDD un LTAB, kas ir vieni no iniciatoriem šādu pasākumu rīkošanai.”

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu