NMPD joprojām trūkst brigāžu, uzsver Cipule

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) joprojām trūkst brigāžu, otrdien, 14. jūnijā, intervijā TV3 atzīmēja NMPD direktore Liene Cipule.

Pašlaik NMPD trūkst vairāk nekā 20 brigādes. Pēc Cipules vārdiem, brigāžu nodrošinājums NMPD pašlaik ir sliktāks nekā pirms pāris gadiem, bet dienests esot iemācījies strādāt un izdzīvot arī darbinieku iztrūkuma apstākļos.

Šādos apstākļos joprojām ir aktuāli veidot divu personu medicīniskās brigādes, bet nepieciešams veikt darbinieku apmācības kvalitatīva darba nodrošināšanai. NMPD 40% izsaukumu jau tagad izpilda divu cilvēku sastāvā.

Cipule atzīmēja, ka Veselības ministrija ir atsaukusies vistuvākajā laikā pārrunāt šos jautājumus.

Dienestā pašlaik strādā četri cilvēki no Ukrainas - trīs Rīgā un viens Kurzemē. Viņi brigādēs darbojas kā "otrās personas". Šie cilvēki tiek iesaistīti apmācībās, viņiem piesaistīti mentori.

Taujāta par augošo degvielas cenu ietekmi uz NMPD darbu, Cipule uzsvēra, ka dienestam arī pašam jābūt gatavam strādāt maksimāli efektīvi.

Augošās cenas uzliekot vēl lielāku pienākumu izvērtēt un nedoties izsaukumos, kas nav neatliekami.

Paralēli NMPD iesniedzis Veselības ministrijā arī aprēķinus, kāda varētu būt augošo degvielas cenu ietekme un cik lieli papildus līdzekļi dienestam varētu būt nepieciešami.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu