Sv, 5.02.2023.

Kā pēc pandēmijas vairums izvēlas svinēt Jāņus?

Egoiste
Kā pēc pandēmijas vairums izvēlas svinēt Jāņus?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: shutterstock.com

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka 39 % respondentu šogad Līgo svētkus plāno svinēt savās vai draugu lauku mājās vai vasarnīcās. Mazliet biežāk nekā pērn vasaras saulgriežus atzīmēs arī publiskos pasākumos un dodoties ceļojumā uz ārzemēm.

Šogad vasaras saulgriežu brīvdienas 39 % Gemius aptaujāto interneta lietotāju plāno pavadīt lauku mājās - no tiem ceturtdaļa jeb 25 % aptaujāto svētkus aizvadīs savās lauku mājās vai vasarnīcās, savukārt 14 % respondentu viesosies draugu vai radu vasaras mājās, līdzīgi kā pērn, kad laukos svinēt kopumā bija iecerējuši 38 % aptaujas dalībnieku.

Atceļot pandēmijas laika ierobežojumus, mazliet pieaudzis to aptaujāto skaits, kas plāno svētkus svinēt publiskos pasākumos vai ārzemēs. Teju 5 % respondentu šogad līgos publiski organizētos pasākumos pilsētā vai zaļumos, bet 3 %gada īsāko nakti sagaidīs ārzemēs. Pērn publiskos pasākumos svinēt plānoja vien 2 % respondentu, bet ceļot uz ārvalstīm - procents aptaujāto.

Tikmēr gandrīz 17 % aptaujas dalībnieku norāda, ka saulgriežus šogad nesvinēs, kas ir par 2 % mazāk nekā pērn, bet gandrīz 14 % Jāņus svinēs savās pilsētas mājās. Vēl 10 procenti respondentu aptaujas veikšanas brīdī nebija izlēmuši, kā pavadīt saulgriežu dienas. Tāpat kā pērn, gandrīz 3 % aptaujas dalībnieku svētkos strādās. Norādot citu svinību veidu, visbiežāk aptaujātie norādījuši, ka svinēs kempingā vai viesu namā, kā arī brīvās dienas pavadīs, apceļojot Latviju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu