T, 31.05.2023.

Bērnu dienas Ziedoņa muzejā

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ziedoņa muzejs Murjāņos 2. jūlijā un 6. augustā gaida mazus un lielus muzeja apmeklētājus uz Bērnu dienu pasākumiem. Īpašie pasākumi bērniem muzeja dārzā un “Dzirnakmeņu” klētī notiks no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.30.

Muzejā bērniem būs iespēja līdzdarboties ar animatoriem, ar kuriem kopā iet rotaļās un dziedāt dziesmas. Muzejā būs iespējams radoši zīmēt, krāsot, griezt un līmēt, kā arī katrs no mazajiem censoņiem varēs apskatīt muzeja rotaļu lāču kolekciju un izveidot savu spēļu lācīti vai sejas masku. “Ziedoņa muzejs runā ar bērniem caur Imanta Ziedoņa vērtību prizmu, un plānojam, ka arī šajos notikumos ar mazajiem muzeja apmeklētājiem kopīgi izzināsim brīnumus un mācīsimies lietu kārtību “Ziedoņa stilā”. Esam izveidojuši dienas programmu, kas būs aktuāla dažāda vecuma bērniem,” par Bērnu dienas pasākumu stāsta muzeja vadītāja Rūta Šmite.

Foto: Publicitātes foto

Imanta Ziedoņa darbošanos bērnu literatūrā var iedalīt divos lielos posmos. Pirmais ir pasakām veltīts laiks, kurā dominē brīnumu radīšana un savas iekšējās fantāzijas atraisīšana. Šajā laikā I. Ziedonis saraksta vairākus izcilus, arī mūsdienās zināmus un iemīļotus darbus – “Krāsainas pasakas” (1973), “Lāču pasaka” (1976), “Blēņas un pasakas” (1980) un “Pasaka par bizi” (1997). Savulaik pēc I. Ziedoņa pasaku motīviem tapušas vairākas animācijas filmiņas, kuras varēs noskatīties Bērnu dienu pasākumos muzeja klētī. Otrais posms ir izzinošo un mācošo grāmatu radīšanas laiks, kad rakstnieku virza vēlme bērnus iepazīstināt ar sistēmām un sistemātiskumu. Bērnu pasaules izziņas laukā Imantam Ziedonim tapis multfilmas scenārijs “Kas tas ir — kolhozs?” (1981, režisore Roze Stiebra), kā arī trīs grāmatas: “Kas tas ir kolhozs?” (1983) “Sākamgrāmata” (1985) un enciklopēdijai līdzīgais izdevums “Es, cilvēks, pasaulē” (1993). Iedvesmojoties no šiem darbiem, pasākumu apmeklētāji aicināti arī doties nelielā pastaigā pa Murjāņiem – izzināt kaimiņos esošo Murjāņu kamaniņu trasi un Lojas upīti.

Bērnu dienu pasākumi bērniem līdz 10 gadu vecumam ir bez maksas. Ikviena ģimene aicināta līdzi ņemt visu piknikam un baudīt to muzeja dārzā. Plašāka informācija par Bērnu dienām pieejama Ziedoņa muzeja sociālo tīklu profilos Facebook un Instagram.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu